• 2012-10-17

Chińczyk na wynos w kinach pod koniec października

Od 26 października na ekranach polskich kin będzie można oglądać film Chińczyk na wynos w reżyserii Sebastiána Borenszteina.

„Chińczyk na wynos”, reż. Sebastián Borensztein (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Chińczyk na wynos”, reż. Sebastián Borensztein (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Chińczyk na wynos to pogodna, argentyńska komedia. W romantycznej scenerii, w ślicznie udekorowanej łodzi, nad pięknym jeziorem przystojny młody człowiek chce się oświadczyć ukochanej. Nagle dzieje się coś dziwnego – z nieba spada… krowa, wprost na zakochaną parę.

Mrukliwy Roberto prowadzi w Buenos Aires sklep żelazny. Z pogardą patrzy na klientów i wykłóca się z producentami gwoździ o swoje zamówienia. Jego życie jest spokojne i uporządkowane. Tylko pozornie. Roberto pasjami przeczesuje prasę codzienną w poszukiwaniu pikantnych, pełnych absurdu, ociekających krwią wiadomości o wydarzeniach, które przytrafiły się ludziom na całym świecie. Najciekawsze wkleja do albumów z wycinkami, które zapełniają jego mieszkanie.

Z kolei Chińczyk Jun przyjechał do Buenos Aires, aby odszukać stryja. Nie zna słowa po hiszpańsku, nikt nie jest w stanie go zrozumieć, jedyne, co ma, to adres wytatuowany na przedramieniu. W jaki sposób los połączy obu mężczyzn i co wspólnego z nimi ma krowa z początku opowieści, można się przekonać, oglądając tę ciepłą, zabawną, a przede wszystkim pełną smaku komedię, która podbiła serca publiczności i krytyków.

Chińczyk na wynos / Un Cuento Chino
Reżyseria: Sebastián Borensztein
Scenariusz: Sebastián Borensztein
Obsada: Ricardo Darín, Huang Sheng Huang, Muriel Santa Ana
Produkcja: Argentyna 2011
Dystrybucja: Aurora Films
Premiera: 28 września 2012 roku

Dodaj komentarz