• 2012-10-15

Laureaci Nagrody im. Stanisława Witkiewicza

Od 16 do 29 października w Galerii SARP w Krakowie będzie można oglądać wystawę laureatów Nagrody im. Stanisława Witkiewicza dla najlepszych realizacji architektonicznych Małopolski w 2012 roku.

Budynek YETI – Agencji Reklamy w Kryspinowie zaprojektowany przez Group_A Architects Krych + Gajewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Budynek YETI – Agencji Reklamy w Kryspinowie zaprojektowany przez Group_A Architects Krych + Gajewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do konkursu zgłoszono łącznie 24 realizacje architektoniczne. W kategorii architektury użyteczności publicznej, w tym małej architektury i zagospodarowania przestrzeni zgłoszono 17 obiektów, a w kategorii architektury mieszkaniowej – 7 obiektów.

Sąd Konkursowy po dokonaniu oceny merytorycznej przedstawionych zgłoszeń nominował do Nagrody im. Stanisława Witkiewicza w 2012 roku jeden obiekt w kategorii architektury użyteczności publicznej oraz dwa obiekty w kategorii architektury mieszkaniowej. W kategorii architektury sakralnej nie nominowano obiektów do nagrody, z uwagi na brak zgłoszeń w tej kategorii.

Po uwzględnieniu nominacji Sądu konkursowego, Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił uhonorować Nagrodą im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski w kategorii architektura użyteczności publicznej:

Budynek YETI – Agencji Reklamy w Kryspinowie
Projektant: Group_A Architects Krych + Gajewski
Architekci: Jacek Krych i Dariusz Gajewski; współpraca autorska: Klaudia Fiedler, Michał Krawczyk; współpraca Paweł Dadok
Inwestor: YETI – Agencja Reklamy Aneta Nytko–Święcicka
Obiekt nagrodzono za oryginalną propozycję kształtowania budynku biurowo – produkcyjnego przez stworzenie autonomicznej przestrzeni wewnętrznej, zamkniętej w formie prowadzącej dialog z otoczeniem

Zarząd Województwa Małopolskiego w kategorii architektura mieszkaniowa nagrodził:
Willę z betonu architektonicznego i dranicy cedrowej w Libertowie
Projektant: Biuro Architektoniczne Barycz i Saramowicz
Architekci Rafał Barycz, Paweł Saramowicz
Inwestor: Krzysztof Kwaśny
Obiekt nagrodzono za twórcze poszukiwanie współczesnej formy architektury domu mieszkalnego z próbą nawiązania do reprezentatywnych cech zabudowy regionalnej

oraz

Zespół budynków mieszkalnych w Krakowie przy ul. Pod Strzechą
Projektant: Architekci Mikołajski & Wiese Sp. z o. o
Architekci Marian Mikołajski i Maciej Kozub
Inwestor Park Lane Sp. z o.o.
Zespół ten nagrodzono za wykreowanie interesującego wnętrza siedliskowego, utrzymanego w tradycji i klimacie właściwym dla małego zespołu mieszkaniowego.

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza
Uroczystość wręczenia nagród: 15 października 2012 r., godz. 15.00
Sala Kameralna Akademii Muzycznej, ul. św. Tomasza 43
Kraków

Wystawa pokonkursowa
16-29 października 2012 r.
Galeria SARP, Plac Szczepański 6
Kraków


Dodaj komentarz