• 2012-10-13

Tydzień Filmu Niemieckiego we Wrocławiu

Od 12 do 18 października w Kinie Helios Nowe Horyzonty we Wrocławiu potrwa Tydzień Filmu Niemieckiego.

„Dom na weekend” reż. Hans-Christian Schmidt (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dom na weekend” reż. Hans-Christian Schmidt (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego, codziennie o godz. 19.00, pokazywane będą, cieszące się największym międzynarodowym uznaniem, niemieckie produkcje filmowe ostatnich lat.

W programie znalazł się zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na ostatnim Berlinale, Christian Petzold i jego Barbara, historia lekarki walczącej z totalitarnym systemem na niemieckiej prowincji w dawnej NRD; rodzinny dramat o utracie harmonii – Dom na weekend Hansa-Christiana Schmidta z Larsem Eidingerem w głównej roli oraz znany z ekranów polskich kin W pół drogi Andreasa Dresena.

Ponadto podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego będzie można zobaczyć filmy: Moja piosenka Floriana Cossena, opowiadająca o losach setek dzieci z krajów Ameryki Południowej, które osierocone w latach krwawych rządów junty, były masowo uprowadzane do Europy przez dyplomatów i pracowników międzynarodowych firm; Poll Chrisa Krausa o rewolucyjnych nastrojach i dylematach tuż przed wybuchem I wojny światowej; Joschka i Pan Fischer Pepe Danquarta – portret polityka Josepha Joschki Fischera, będący pretekstem do pokazania sześciu dekad niemieckiej historii powojennej czy Combat girls. Krew i honor Davida Wnendta o pokoleniu uwikłanych w neonazizm młodych Niemców.

Tydzień Filmu Niemieckiego
12-18 października 2012 r.
Kino Helios Nowe Horyzonty
Wrocław

Dodaj komentarz