• 2012-10-12

Design Alive Awards 2012

15 listopada w Concordia Design w Poznaniu odbędzie się gala rozdania Design Alive Awards 2012 – nagród przyznawanych za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby współczesnego człowieka.

Design Alive Awards 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design Alive Awards 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rok 2012 został ogłoszony początkiem ery designu. Kto jest gotowy na jej nadejście? Kto posiada wiedzę, umiejętności i talent, by kreować świat dla nowej generacji? Kto potrafi współtworzyć marki, produkty i przestrzenie przyszłości? Kto ma siłę i kompetencje, by tworzyć nowy wizerunek designu w Polsce?

Design Alive Awards 2012 to pierwsze w Polsce nagrody przyznawane za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby współczesnego człowieka. Dziś potrzebujemy produktów i usług lepiej przemyślanych, uproszczonych, bardziej intuicyjnych, eleganckich i przyjemnych w użyciu – pisze na łamach amerykańskiego Forbes’a Adam Swann, nowojorski strateg. Jego tekst Witamy w świecie designu stał się impulsem, by podjąć wyzwanie. Odszukać i nagrodzić twórców oraz promotorów: rozwiązań, produktów i usług powstałych z synergii designu, technologii, ekologii i biznesu ze świadomością zmieniającego się świata i społeczeństwa.

Dojrzeliśmy jako społeczeństwo, by wartość designu znajdować w ludziach a nie tylko w odtwórczych produktach jak krzesełka czy lampki. W Design Alive Awards nagradzamy twórczą myśl. Wskazujemy tym samym drogę do nowego, globalnego przemysłu kreatywnego

–  Zuzanna Skalska, przewodnicząca kapituły, ceniona obserwatorka trendów.

Chcieliśmy, by kapitułę tworzyli ludzie kompetentni i z doświadczeniem. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że zaproszenie do jury przyjęły ponadprzeciętne osobowości ze świata biznesu, nauki i designu. Wierzę, że to pozwoli mądrze nadać tytuły Stratega, Kreatora i Animatora mijającego roku

– Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu i portalu Design Alive.

Nominacje zostaną ogłoszone niebawem. Kapituła Design Alive Awards obradować będzie początkiem listopada w poznańskim centrum kreatywności i biznesu Concordia Design. Do publicznej wiadomości nazwiska laureatów zostaną podane 15 listopada w Warszawie podczas gali Design Alive Awards 2012, która odbędzie się w przestrzeniach Concept Store Mysa 3, nowego, inspirującego miejsca na mapie stolicy.

Kapituła:

  • Zuzanna Skalska – trendwatcher, Van Berlo, Holandia
  • Agnieszka Szóstek – specjalistka User Experience, Polska
  • Piotr Voelkel – biznesmen, Grupa Kapitałowa VOX, Polska
  • Oskar Zięta – projektant, wynalazca, Zieta Prozessdesign, Szwajcaria, Polska
  • Ake Rudolf – niezależny kurator designu, Niemcy
  • Ewa Trzcionka – redaktor naczelna Design Alive, Polska

Design Alive Awards 2012 zostaną rozdane w trzech kategoriach:

  • Kreator 2012 za kreatywną pracę projektową
  • Strateg 2012 za korzystanie z designu w zarządzaniu i budowaniu marki<
  • Animator 2012 za promocję i rozwój designu w Polsce

Design Alive Awards 2012 – gala rozdania nagród
15 listopada 2012 r.
Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz