• 2012-10-11

Targi odpowiedzialnej mody WearFair

13 i 14 października w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich odbędą się Targi odpowiedzialnej mody WearFair.

Targi odpowiedzialnej mody WearFair (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi odpowiedzialnej mody WearFair (źródło: materiały prasowe organizatora)

Berlin, Londyn, Paryż i Amsterdam od kilku lat realizują targi mody wpisującej się w ideę ekologii i zrównoważonego rozwoju. W tym roku dołączy do nich także Łódź. Polska Zielona Sieć zaprasza na pierwsze w Polsce Targi odpowiedzialnej mody WearFair.

Dwudniowe targi będą stanowić punkt kulminacyjny projektu Polskiej Zielonej Sieci Kupuj odpowiedzialnie ubrania. Na targach będzie można kupić odzież dla dzieci i dorosłych wykonaną w sposób ekologiczny i z poszanowaniem praw człowieka. Zaprezentowane marki nie tylko dbają o estetykę i jakość oferowanych produktów, ale także tworzą ubrania z bawełny ekologicznej, wspierają Sprawiedliwy Handel oraz tworząc piękne kreacje kreatywnie wykorzystują odpady wpisując się w modny nurt up-cyklingu.

Polska Zielona Sieć zapewni bogaty program wydarzeń towarzyszących. Odwiedzający Targi WearFair wezmą udział w warsztatach recyklingowych, ekodizajnu oraz szycia. Na wymienialni niepotrzebne już ubrania będzie można wymienić na atrakcyjne ciuszki, zaś podczas wykładów i pokazu filmów zostanie odkryta cała prawda jaka kryje się za metką ubrań, które wszyscy kupują. Wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu, Polska Zielona Sieć zaprasza na otwartą debatę Odpowiedzialna moda – działania, sukcesy, wyzwania z udziałem zagranicznych ekspertów.

People Tree, ubrania ze Sprawiedliwego Handlu (źródło: materiały prasowe organizatora)

People Tree, ubrania ze Sprawiedliwego Handlu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyjątkowy wizerunek imprezy zostanie uzyskany poprzez wykorzystanie w wystroju ekologicznych i designerskich mebli oraz surowców z recyklingu.

W dzień poprzedzający Targi WearFair odbędzie się gala finałowa międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów Re-Act Fashion, który ma na celu promowanie zrównoważonego designu, eko mody oraz sztuki z materiałów przyjaznych środowisku. Na gali zaprezentowanych zostanie 21 najlepszych kolekcji, spośród których jury wybierze 3 laureatów. Dodatkowym uatrakcyjnieniem gali będą pokazy specjalne. Pierwszy z nich to pokaz kolekcji ubiegłorocznego laureata Ricarda Ramosa  Santas inspirowanej dziedzictwem przemysłu włókienniczego rdzennej ludności Kolumbii. Kolejna będzie kolekcja w nurcie fair trade przygotowana przez Zieloną Nitkę. Natomiast zwieńczeniem wieczoru będą kreacje zdobywczyni Re-Kreatora 2011 Andrei Pojezdalovej, które inspirowane słowackimi strojami ludowymi powstały z używanych ubrań.

W tym samym czasie i miejscu odbywać się będą Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD i Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Podczas imprez będzie można zapoznać się z szeroką ofertą produktów ekologicznych, dowiedzieć się, jak wybierać wytworzoną etycznie i ekologicznie żywność, kosmetyki, zabawki, jak kupować z głową i żyć ekologicznie. Nie zabraknie atrakcji – imprezom towarzyszyć będą liczne debaty, spotkania, pokazy filmów i warsztaty związane z tematyką zdrowego odżywiania, Fair Trade, recyklingu i upcyklingu.

Targi odpowiedzialnej mody WearFair
13-14 października 2012 r.
Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Międzynarodowych Targów Łódzkich
Łódź

Komentarze (2) do artykułu “Targi odpowiedzialnej mody WearFair

  1. Kasiuna

    Przyznam, że najpierw zaczęłam się interesować modą ekologiczną, a dopiero potem przyszedł czas na ekologiczną żywność. Staram się zdrowo odżywiać, czytam etykiety, sprawdzam certyfikaty. Wierzę, że dzięki takiemu jedzenia nie będę musiała ciągle biegać do lekarzy i łykać tony suplementów!

  2. AntekMantek

    Tylko niepoprawny optymista może tak pisać! Tylko nielicznych stać na kupowanie zdrowej żywności… Ale oczywiście, też bym chciał! Tylko kto mi da pieniążki?

Dodaj komentarz