• 2012-10-09

Plateaux Festival – w 2012 roku w Warszawie

Uznane nazwiska sceny elektronicznej, bogaty program audiowizualny i liczne działania podejmujące temat przestrzeni miejskiej – to motywy przewodnie 3. edycji festiwalu form audiowizualnych Plateaux Festival. Dwie poprzednie edycje odbyły się w Toruniu i Bydgoszczy, od tego roku wydarzenie gości w Warszawie.

Terre Thaemlitz, fot. Nagel (źródło: materiały prasowe)

Terre Thaemlitz, fot. Nagel (źródło: materiały prasowe)

Plateaux Festival to synteza dźwięku i obrazu, zespolonych nowoczesną technologią. To także niezwykle uznane na świecie nazwiska sceny elektronicznej. Obraz, który przytłacza swoim rozmachem. Dźwięk, który można poczuć na skórze. Ich zespolenie jako kwintesencja pełni. W tym roku koncentrujemy się też na współczesnych sposobach percepcji przestrzeni miejskiej. Stawiamy na dobry smak, na synestezję zmysłów i niepowtarzalność wrażeń. Poprzez festiwalowe wydarzenia chcemy rozprzestrzeniać kreatywność, innowacyjność, połączenie tradycji i technologii, zaangażowanie i profesjonalizm.

3. edycja festiwalu form audiowizualnych Plateaux Festival odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2012 roku w Warszawie –w Muzeum Narodowym, Cafe Kulturalna oraz 1.500 m2 do wynajęcia. Część działań będzie realizowana także w otwartej przestrzeni miejskiej.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią m.in. :

Terre Thaemlitz / DJ Sprinkles – wybitny twórca muzyki elektronicznej, autor szeregu przełomowych albumów dla tego gatunku, szeroko podejmujący wątki płci, transgresji, tematyki LGBT, związany z kultową wytwórnią Mille Plateaux; jego koncert fortepianowy otworzy festiwal;

Oval – legenda i współtwórca ruchu clicks’n’cuts, wydane jeszcze w połowie lat 90-tych albumy ukształtowały eksperymentalną elektronikę; 10 lat później Oval nadal re-definiuje połączenie muzyki, technologii i danych binarnych;

Cosmin TRG – młoda, ale uznana już gwiazda młodszego pokolenia; debiutancki album Simulat szturmem wdarł się w post-klubową przestrzeń muzyczną, czyniąc z Cosmina jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych twórców poszukującej tanecznej elektroniki.

Bogaty program uzupełniają też towarzyszące działania w przestrzeni miejskiej, bloki dyskusyjne i filmowe z udziałem uznanych prelegentów (organizowane we współpracy z Planete+ oraz magazynem Glissando).

Formuła tegorocznej edycji została opracowana tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie w myśl idei partycypacji. Różnorodne aspekty sztuki mediów i audiowizualiów (instalacje, video art, sound art, performance audiowizualny, multimedialna kultura klubowa) pozwalają zainteresować i włączyć odbiorców w różne elementy całego festiwalu. Zależy nam, żeby publika swoją energią i zaangażowaniem aktywnie go współtworzyła.

Cosmin TRG, fot. R. Schmuck (źródło: materiały prasowe)

Cosmin TRG, fot. R. Schmuck (źródło: materiały prasowe)

PLATEAUX FESTIVAL 2012 – festiwal form audiowizualnych
16-18.11.2012, Warszawa

  • Muzeum Narodowe w Warszawie
  • 1500m2 do wynajęcia
  • Cafe Kulturalna
  • przestrzeń miejska

Dodaj komentarz