• 2012-10-08

Warszawa w budowie – inauguracja i wydarzenia towarzyszące

12 października o godz. 19.15 w Pawilonie Emilia – nowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – odbędzie się inauguracja festiwalu Warszawa w budowie.

Pawilon Emilia, nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fot. Bartosz Stawiarski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pawilon Emilia, nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fot. Bartosz Stawiarski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza po raz pierwszy do swej nowej siedziby – pawilonu Emilia przy ulicy Emilii Plater 51. W dniach 12 października – 9 grudnia odbędzie się tam festiwal Warszawa w budowie. Organizowany przez Muzeum po raz czwarty festiwal jest w tym roku w całości poświęcony reklamie w przestrzeni publicznej Warszawy. Wystawa festiwalowa zatytułowana Miasto na sprzedaż, prezentowana w Emilii, przypomni historię reklam na ulicach Warszawy od XIX wieku do dziś, pokaże dzisiejsze problemy związane z dominacją reklamy w krajobrazie miasta i zdradzi, jak rewolucja technologiczna zmieni reklamę w niedalekiej przyszłości.

Ekspozycja zaprojektowana została przez architektów z pracowni WWAA, twórców nagradzanego pawilonu polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju. Architektura wystawy, zaaranżowana jako układ ścianek i boksów, za pomocą światła zamieni budynek Emilii w efektowny lampion.

Warszawa w budowie - logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawa w budowie - logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po oficjalnej inauguracji i wernisażu wystawy Miasto na sprzedaż Muzeum zaprasza do swojej dotychczasowej siedziby przy ul. Pańskiej 3 na wydarzenia muzyczne towarzyszące otwarciu. Gościem wieczoru będzie Koudlam – paryski muzyk i kompozytor, twórca muzyki do filmu Desniansky Raion francuskiego artysty Cypriena Gaillarda, z którym od kilku lat współpracuje. Na koniec wieczoru swój set DJ’ski w rytmie francuskiego rapu zagra dj Steez.

Warszawa w budowie – inauguracja festiwalu i wernisaż wystawy Miasto na sprzedaż
12 października 2012 r., godz. 19.15
Pawilon Emilia
Warszawa

Koudlam, DJ Steez – koncert, set DJ’ski
12 października 2012 r., godz. 21.00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Warszawa

Dodaj komentarz