• 2012-10-08

Neo Fashion Jamboree w Bielsku-Białej

Od 16 do 18 listopada w Galerii Sfera w Bielsku-Białej potrwa druga edycja międzynarodowego festiwalu mody Neo Fashion Jamboree.

Neo Fashion Jamboree – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Neo Fashion Jamboree – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Endless Creation to hasło przewodnie zbliżającej się edycji odnoszące się do nieograniczonych możliwości, jakie niesie za sobą wyobraźnia ludzka. Poszukiwania tych kreatywnych pomysłów tradycyjnie będą odbywać się na wielu polach – w fotografii, projektowaniu, rysunku i filmie. Konsekwentnie na wybiegu polskie i zagraniczne premiery, kolekcje dyplomowe m.in. florenckiej Polimody i antwerpskiej Akademii Sztuk Pięknych i Edynburga, różnorodna estetyka prezentująca ciekawe spojrzenie na modę, inspirujące wystawy i instalacje, a do tego modowy happening.

Gość specjalny festiwalu, Frederik Heyman, zaprezentuje surrealistyczną kolekcję zdjęć, Kaja Śródka wraz ze studentami wykonają niekończącą się kreację, Narelle Dore z Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii pokaże na wybiegu wyróżnioną kolekcję, a projektująca dla Balenciagi Julia Rodowicz opowie o swojej pracy.

Ponadto druga odsłona konkursu DreamTeam dla ekip pracujących nad efektem sesji zdjęciowej i reedycja katalogu Neo Label. Nowością jest plebiscyt S4S dedykowany wszystkim miłośnikom zjawiska street fashion oraz showroom, który w nowej lokalizacji pomieści jeszcze więcej kreatywnych projektantów i marek.

Neo Fashion Jamboree
16-18 listopada 2012 r.
Galeria Sfera
Bielsko-Biała

Dodaj komentarz