• 2012-10-06

Warmia: Rebelia Designu

25 października w Galerii Zamek w Reszlu odbędzie się wydarzenie Warmia: Rebelia Designu – konferencja Rola designu w kształtowaniu wizerunku regionu połączona z wystawą designu graficznego.

Warmia: Rebelia Designu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warmia: Rebelia Designu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czym jest design? Czy współczesny design to jedynie ładne przedmioty, dostępne dla wybranej grupy w galeriach? Czy design może być dla każdego? Czy design jest ważny w promowaniu regionu? Jak promować region poprzez design?

Odpowiedzi na te i inne pytania będą poszukiwane w trakcie wydarzenia Rebelia Designu, pierwszej tego typu imprezy na Warmii.

Warmia: Rebelia Designu to zintegrowane działania mające na celu odkrywanie kulturalno-designerskiej strony regionu oraz dostarczenie wiedzy na temat kształtowania wizerunku poprzez design.

W programie imprezy znajdują się 3 zintegrowane wydarzenia:

  • Konferencja Rola designu w kształtowaniu wizerunku regionu – rozpoczęcie: godz. 14.00, prelegenci: Ewa Gołębiowska  (Zamek Cieszyn), Ania Kukiz (studio Bakalie), Grzegorz Gawron (ASP Kce), Adam Lis (Papajastudio), Paulina Rojek – Adamek (Design Silesia)
  • Wystawa designu graficznego członków STGU – wernisaż: godz. 18.30 – Wybór projektów członków STGU pokazujący aktualne trendy w polskim designie graficznym. W szczególności prezentacja skupia się na projektach, które żyją w naszej
    sferze codzienności i skonfrontowane zostały z prestiżowymi, nietuzinkowymi realizacjami. Wystawie towarzyszy katalog.
  • Wystawa pokonkursowa plakatu Warmia: Rebelia Kultury – ogłoszenie wyników konkursu: godz. 18.30

Warmia: Rebelia Designu
konferencja / wystawa STGU / wystawa pokonkursowa
25 października 2012 r., godz. 14.00-20.00
Galeria Zamek Reszel
Reszel, Warmia

Dodaj komentarz