• 2012-10-06

Tauryda. Apartado 679

12 października w Teatrze Współczesnym w Szczecinie będzie miała miejsce prapremiera spektaklu Tauryda. Apartado 679. 

Plakat spektaklu „Tauryda. Apartado 679" (źródło: materiały prasowe)

Plakat spektaklu „Tauryda. Apartado 679" (źródło: materiały prasowe)

Tauryda. Apartado 679 to autorski spektakl artystki mieszkającej na stałe w Hiszpanii, córki wybitnego polskiego twórcy teatru Jerzego Grzegorzewskiego.

Tytuł sztuki Tauryda. Apartado 679 oznacza dosłownie adres skrzynki pocztowej. Należy on do Ifigenii – współczesnej, choć wpisanej w doświadczenie znane z mitu o córce Agamemnona, poświęconej przez ojca bogom i ocalonej przez Artemidę. Tauryda… to nasycona kulturą Hiszpanii opowieść wyzwalająca, ukazująca proces, w którym klątwa wygasa, zamyka się kolejny rozdział przeszłości i możliwa staje się nowa rzeczywistość.

Aulida jest starym światem, a Tauryda nowym. Żeby zacząć nowe życie trzeba pogrzebać stare. O tym jest ta sztuka. O wygasającej tęsknocie za starym światem, który za nami nie tęskni i nie odczuwa naszego braku oraz powolnym uświadamianiu sobie, że nowa ziemia, nowa rzeczywistość jest znacznie piękniejsza. I że nas kocha.

Antonina Grzegorzewska

Obsada: Barbara Biel, Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Małgorzata Klara, Joanna Matuszak, Magdalena Myszkiewicz, Magdalena Wrani-Stachowska (gościnnie), Grzegorz Młudzik oraz Rita Skalska jako córka Ifigenii.

Tauryda. Apartado 679  
Prapremiera: 12 października 2012 roku
Reżyseria, scenografia i kostiumy: Antonina Grzegorzewska
Teatr Współczesny w Szczecinie
Wały Chrobrego 3
Szczecin

Dodaj komentarz