• 2012-10-05

Trzy siostry T w kinach pod koniec października

26 października odbędzie się premiera filmu Trzy siostry T, czarnej komedii w reżyserii Macieja Kowalewskiego.

„Trzy siostry T", reż. Maciej Kowalewski, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Trzy siostry T", reż. Maciej Kowalewski, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film Trzy siostry T jest opartą na faktach czarną komedią z elementami thrillera psychologicznego. Opowiada historię Roberta, 35-cio letniego mężczyzny, który wydaje się być upośledzony. Od urodzenia spędza czas w domu z nadopiekuńczą matką i jej dwoma siostrami, które traktują Roberta jak dziecko. Rodzina wydaje się być konwencjonalna, bardzo dbająca o dobrą reputację, ale za tą woalką, kryje się prawdziwe zło. Szybko okazuje się, że mieszkanie jest siedliskiem trzech wynaturzonych kobiet, morderczyń i dewiantek, które znęcają się fizycznie i psychicznie nad Robertem. Ich dom odwiedza piękna fryzjerka Marianna, której młodość, niewinność i inność inspiruje Roberta do uwolnienia się z koszmaru, w którym żyje.

Trzy siostry T są fabularnym debiutem Macieja Kowalewskiego. Scenariusz do filmu został oparty na sztuce jego autorstwa, pt. Trzy siotrzyczki Trupki.

Maciej Kowaleski jest aktorem, reżyserem teatralnym i telewizyjnym, dramaturgiem i scenarzysta filmowy. W latach 1993-95 występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w latach 1996-2000 w Teatrze Nowym w Warszawie. Gościnnie występował też na scenach Legnicy, Wałbrzycha i Gdyni. W latach 2007-10 był dyrektorem naczelnym i artystycznym stołecznego Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

Maciej Kowalewski jest autorem wielu dramatów, drukowanych i wystawianych na wielu scenach, często we własnej reżyserii, m.in. Ballady o Zakaczawiu (współautor wraz z Jackiem Głombem i Krzysztofem Kopką), Obywatela MPoczekalni czy Bajki o sercu ze strychu.

Trzy siostry T
Reżyseria: Maciej Kowalewski
Występują: Rafał Mohr, Ewa Szykulska, Bogusława Schubert, Małgorzata Rożniatowska
Dystybucja: Spectator
W kinach od 26 października 2012 roku

Dodaj komentarz