• 2012-10-04

2 Sports Film Festival 360

30 filmów pełnometrażowych i ponad 150 godzin krótkich form zostanie zaprezentowanych na 2 Sports Film Festival 360, który potrwa od 28 listopada do 5 grudnia w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.

2 Sports Film Festival 360 (źródło: materiały prasowe organizatora)

2 Sports Film Festival 360 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Całość promuje misję wydawnictwa 360 stopni: przełamywania własnych slabości w obliczu zagrożenia, budowaniu tożsamości w zderzeniu z doświadczeniem skrajnym. Wśród 30 filmów pełnometrażowych widzowie nagrodzą najlepszą ich zdaniem produkcję nagrodą publiczności, a krótkie rodzime i zagraniczne formy doczekają się nagród celowych przyznanych przez sponsorów festiwalu. Te produkcje będzie można obejrzeć we współpracujących z kinami kawiarniach festiwalu.

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu zostaną pokazane takie filmy, jak Zaginiony (The Wildest Dream) o odnalezieniu ciała George’a Mallory’ego na stoku Everestu i Niepokonani (Undefeated) o amerykańskiej drużynie futbolowej, laureat Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Ponadto w programie znajdą się: Uczeń czarnoksiężnika – pierwszy pełnometrażowy film z udziałem Adama Ondry, najbardziej obiecującego wspinacza młodego pokolenia, dwukrotnego laureata IFSC Youth World Championship; a także Ballplayer Pelotero, Breathe, Buck, Najszybszy, Hood to Coast, Speed and Angels, More Than a Honey, The Elephant in the Living Room.

W programie znajdą się również: nagrodzony na festiwalu w Cannes Tyson, retrospektywa Jona Dunhama, premiera filmu Verny Van Schaik i jej autobiograficznej książki Zanurzona. Specjalną sekcją festiwalową będą Tatry górą – ekologiczny blok filmowy pod patronatem Ministra Ochrony Środowiska i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Złoży się na niego 7 nigdy nie pokazywanych w Polsce filmów. Spotkania i panele współorganizuje Tatrzański Park Narodowy. Obok Tatry górą, w sekcji Sport bez fikcji na 2 Sports Film Festival 360 pokazane zostaną dokumenty wyprodukowane przez Canal Plus Polska m.in. premierowo Morderczy Bieg o najtrudniejszym biegu przełajowym w Europie z metą w Chamonix.

Od początku października rusza rozbieg festiwalu – w festiwalowych klubach w 3 miastach będzie można zobaczyć wybrane tytuły z katalogu 360 Stopni. Po każdym pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem gości. Pierwsze spotkanie już 5 października w księgokawiarni Ukryte Miasto w Warszawie, gdzie odbędzie się projekcja filmu 180 stopni na południe.

2 Sports Film Festival 360
28 listopada – 5 grudnia 2012 r.
Warszawa, Kraków, Wrocław

Dodaj komentarz