• 2012-10-03

Ultra Architects w klubie Sztuka Architektury

4 października w klubie Sztuka Architektury Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Polskie Wnętrze XXL. Prezentację poprowadzi Marcin Kościuch ze znanej poznańskiej pracowni Ultra Architects.

Biuro-garaż, proj. Ultra Architects (źródło: materiały prasowe organizatora)

Biuro-garaż, proj. Ultra Architects (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład dotyczyć będzie projektu Biuro-garaż – aranżacja dawnej hali magazynowej na biura, który zwyciężył w plebiscycie Polska Wnętrze XXL w kategorii wnętrza publiczne.

Inspiracją do stworzenia wyjątkowej przestrzeni w industrialnym klimacie były stara, fabryczna hala oraz benzyna we krwi inwestora. Ciekawa osobowość klienta oraz chęć wykorzystania ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań zdeterminowały projektantów do wykreowania innowacyjnej przestrzeni biurowej, która nie tylko zapewnia komfortowe warunki pracy, ale także uwzględnia miejsce relaksu i wytchnienia.

Zewnętrzny wygląd prostego w formie obiektu urozmaicono jedynie żółto-grafitowymi, skośnymi pasami na elewacjach, które komunikują motoryzacyjny klimat wnętrza. Wewnątrz, oprócz przestronnego parkingu, podnośników, szafek na narzędzia oraz systemu odprowadzania spalin zadbano również o eleganckie, przeszklone gabinety, które dają niepowtarzalną możliwość obcowania z pięknem ulubionych modeli aut właściciela.

Jak udało się połączyć dwie z pozoru wykluczające się przestrzenie, odnieść sukces realizacyjny i zdobyć uznanie szerokiej publiczności? Na te oraz wiele innych pytań odpowie Marcin Kościuch podczas multimedialnej prezentacji projektu oraz dyskusji z publicznością.

Biuro-garaż – aranżacja dawnej hali magazynowej na biura
Wykład Marcina Kościucha (Ultra Architects)
4 października 2012 r., godz. 18.00
Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
Warszawa

Dodaj komentarz