• 2012-10-03

Manhattan Short Film Festival w Kinie Pod Baranami

7 października krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na projekcje filmów krótkometrażowych 15. edycji Manhattan Short Film Festival – międzynarodowego festiwalu filmu krótkometrażowego.

Manhattan Short Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Manhattan Short Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogłoszono już finalistów 15. edycji Manhattan Short Film Festival. Z 520 filmów z 49 krajów wybrano 10 najlepszych. Długość każdego z nich nie przekracza 18 minut. Tegoroczni finaliści to krótkie metraże z Norwegii, Holandii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Peru, Francji, Rumunii, Hiszpanii i USA.

Pokazy wyróżnionych filmów odbędą się w ciągu jednego tygodnia w 204 miastach na 6 kontynentach. Kraków jest jednym z nich. Widzowie Kina Pod Baranami już po raz siódmy będą mogli uczestniczyć w tym niezwykłym przedsięwzięciu.

Najciekawsze filmy krótkometrażowe ocenione zostaną przez ponad 100,000 widzów w kinach na całym świecie – od Sankt Petersburga w Rosji do Buenos Aires w Argentynie, od Katmandu w Nepalu do australijskiego Perth, czyniąc tym samym Manhattan Short Film Festival największym na świecie festiwalem filmu krótkometrażowego.

Podczas gdy celem każdego festiwalu jest odkrycie i promowanie nowych talentów, to prawdziwym celem tego festiwalu jest łączenie społeczności za pośrednictwem opowieści z całego świata [...] Nigdy nie mógłbym sobie wyobrazić, że to, co zaczęło się jako małe, lokalne wydarzenie, kiedy to wyświetlałem kilka filmów na ekranie rozpiętym na ciężarówce na nowojorskim Manhattanie 15 lat temu, stanie się największym na świecie festiwalem filmowym

Nicholas Mason, założyciel i dyrektor festiwalu

W niedzielę, 7 października, widzowie Kina Pod Baranami również otrzymają karty do głosowania i zostaną poproszeni o oddanie głosu na najlepszy – ich zdaniem – film festiwalu. Wyniki głosowania zostaną przesłane do biura festiwalowego. Zwycięzca zostanie ogłoszony w Nowym Jorku tego samego dnia o godz. 22.00 lokalnego czasu oraz na stronie internetowej kina.

Manhattan Short Film Festival 
7 października 2012 r., godz. 19.00
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz