• 2012-10-02

Termin zgłoszeń w konkursie Życie w architekturze przedłużony

Redakcja miesięcznika Architektura-murator przedłużyła do 3 października termin zgłoszeń w konkursie Życie w architekturze.

Życie w Architekturze – konkurs (źródło: materiały prasowe organizatora)

Życie w Architekturze – konkurs (źródło: materiały prasowe organizatora)

O nagrody w czterech kategoriach (użyteczność publiczna, budynek wielorodzinny, dom jednorodzinny, przestrzeń publiczna) walczyć będą budowle ukończone w latach 2000-2012. Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce przyzna Prezydent Bronisław Komorowski, który objął patronat nad Konkursem. Będzie to pierwsza w historii naszego kraju nagroda w dziedzinie architektury przyznana przez Prezydenta Rzeczypospolitej.

Poza nagrodami jury, wyjątkową architekturę wyróżni także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Konkurs Życie w architekturze to jedyny w Polsce konkurs o tak dużej skali. Jest wielce cenionym przez środowisko architektów i najszerzej komentowanym wydarzeniem architektonicznym w Polsce w ostatnich dwudziestu latach. Dotychczas odbyło się 6 edycji – 5 warszawskich i 1 ogólnopolska w 2000 roku, kiedy nagrody główne wręczał ówczesny Prezes Rady Ministrów Jerzy Buzek. O statuetkę ARCHITEKTURY walczyło w sumie 1636 zrealizowanych budynków.

Zgłoszenia do Konkursu mogą składać architekci, których budynki zostały ukończone w latach 2000-2012. Zgłoszenie odbywa się drogą elektroniczną na stronie organizatora. Ogłoszenie wyników VII edycji Życie w architekturze nastąpi podczas uroczystej gali na początku grudnia 2012 roku. Tradycyjnie nagrodami są statuetki Architektury autorstwa rzeźbiarza Adama Myjaka. Zwycięzca plebiscytu na Ulubieńca Polski XXI wieku otrzyma tablicę pamiątkową do zawieszenia w nagrodzonym obiekcie.

Konkurs Życie w Architekturze
Zgłoszenia do 3 października 2012 r.

Dodaj komentarz