• 2012-10-02

I Festiwal Spektakli dla Dzieci Na ziarnku grochu

1 października w Polkowicach rozpoczął się I Festiwal Spektakli dla Dzieci Na ziarnku grochu.

Spektakl „Mucha przed sadem" Teatru Trójkąt z Zielonej Góry, fot. Paweł Stawarz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl „Mucha przed sadem" Teatru Trójkąt z Zielonej Góry, fot. Paweł Stawarz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polkowice pochwalić się mogą już dwoma festiwalami teatralnymi, w październiku pojawił się kolejny, tym razem adresowany do dzieci. Do znanych w całej Polsce Polkowickich Dni Teatru (od dwóch lat noszących tytuł Oblicza Teatru) oraz zyskujących rozgłos Jesiennych Spotkań Teatralnych Po co komu Teatr?, dołączy, od 1 października, Festiwal Spektakli dla Dzieci Na ziarnku grochu. Organizatorem wszystkich tych wydarzeń jest Polkowickie Centrum Animacji.

Festiwal ma charakter edukacyjny. Chcemy pokazywać najmłodszym wartościowe, atrakcyjne przedstawienia i w ten sposób wykształcić w nich umiejętność świadomego odbioru teatru.

Andrzej Wierdak, dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji

W ciągu trzech dni, od 1 do 3 października, dzieci obejrzą trzy spektakle, każdy wystawiany będzie trzykrotnie jednego dnia, tak, by jak najwięcej młodych teatromanów, mogło je zobaczyć. 1 października najmłodsi poznają przygody Czerwonego Kapturka, w zabawnej interpretacji trzech aktorów z lubelskiej Kompanii Teatr. Następnego dnia młodzi widzowie wcielą się w role przysięgłych w procesie pewnej sympatycznej Muchy, która stanie przed owadzim sądem. To przedstawienie zaprezentuje Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Festiwal zwieńczy spektakl Bajki z Jelonkiem Zdrojowego Teatru Animacji, zrealizowany techniką czarnego teatru, która polega na tak umiejętnym oświetleniu sceny, że animatorzy lalek są niewidoczni dla publiczności.

Po obejrzeniu wszystkich przedstawień dzieci wybiorą drogą głosowania swój ulubiony spektakl. Dla dzieci, które na kuponie plebiscytowym najpiękniej uzasadnią swój wybór, przygotowane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W ramach Festiwalu zorganizowany zostanie także konkurs plastyczny Mój ulubiony bohater. Zadaniem jego uczestników będzie namalowanie postaci, która spodobała się im najbardziej. Autorzy najciekawszych, najbardziej kolorowych prac zostaną nagrodzeni.

I Festiwal Spektakli dla Dzieci Na ziarnku grochu
Od 1 do 3 października 2012 roku
Polkowickie Centrum Animacji
Polkowice

Dodaj komentarz