• 2012-10-02

Architektura dla dzieci w Sztukarni

Od 6 października Centrum Artystyczne Sztukarnia w Warszawie zaprasza na cykl sobotnich spotkań Architektura dla dzieci.

Warsztaty architektoniczne dla dzieci w Sztukarni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty architektoniczne dla dzieci w Sztukarni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztukarnia sobotnie październikowe przedpołudnia przeznaczyła dla małych architektów i budowniczych. Będą konstruować, rozmawiać i podziwiać najpiękniejsze budowle świata.

Warsztaty architektoniczne to twórcze spotkanie z architekturą i urbanistyką. Zajęcia przybliżą dzieciom najważniejsze zagadnienia związane z architekturą, projektowaniem i odczuwaniem przestrzeni. Warsztaty rozwijają umiejętność myślenia przestrzennego, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, wyzwalają kreatywność.

Ważnym elementem będzie otwarcie uczestników na swobodne wyrażanie swoich potrzeb związanych z architekturą i miastem oraz rozwijanie umiejętności dialogu i pracy w grupie. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z najważniejszymi przykładami architektury XX wieku. Celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na otaczającą je architekturę, przestrzeń miejską i jej estetykę oraz wyzwolenie inicjatyw twórczych.

Architektura dla dzieci
6, 13, 20, 27 października 2012 r., godz. 11.00-12.30
Centrum Artystyczne Sztukarnia, ul. Lewicka 10
Warszawa

Dodaj komentarz