• 2012-10-01

Graficzne C5 X3 C8 w Tarnowie

Od 5 października w BWA – Galerii Miejskiej w Tarnowie będzie można oglądać wystawę grafiki Katarzyny Łach, Łukasza Z. Woźniaka i Jacka Machowskiego C5 X3 C8.

Katarzyna Łach, „Dylemat”, 78x54,5cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Łach, „Dylemat”, 78x54,5cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa C5 X3 C8 prezentowana w cyklu Sala prób tarnowskiego BWA, to próba konfrontacji trzech postaw i trzech technik graficznych. Każdy z autorów stojąc wobec konieczności opisu otaczającej go rzeczywistości, sięgnął po inne środki, które będąc najlepszym dla niego medium zdeterminowały ostateczną formę wypowiedzi. To co łączy te wszystkie prace, to poza faktem, że reprezentują one szlachetny warsztat grafiki artystycznej, jest to, że we wszystkich wypadkach mamy do czynienia z syntezą, która jednak u każdego autora występuje w innym nasileniu.

Tytuł wystawy również sięga w przestrzeń pewnego upraszczania i poniekąd syntezy, gdyż odwołuje się do specyficznej skróconej notacji i klasyfikacji technik graficznych. Ów enigmatyczny C5 X3 C8, to nic innego jak tylko informacja, iż prace pokazywane na wystawie zostały wykonane w technice akwatinty (Katarzyna Łach), linorytu (Łukasz Woźniak) i wklęsłodruku (Jacek Machowski).

Katarzyna Łach urodziła się 1990 r. w Rzeszowie. W latach 2003-2009 ukończyła Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie na kierunku Reklama Wizualna. Obecnie studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Grafika. Interesuje się różnymi dziedzinami plastycznym, tańcem oraz muzyką. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia. Udział w plenerach (Zakopane, Rybnik), oraz wystawach krajowych (Rzeszów, Radom, Warszawa, Lublin) i zagranicznych (Bielefeld).

Łukasz Z. Woźniak to student grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom licencjacki z grafiki warsztatowej oraz grafiki projektowej obronił w czerwcu 2012 roku. W kręgu zainteresowań znajdują się działania graficzne, malarskie, fotograficzne i multimedialne. Wziął udział w 7 przeglądach sztuki i zbiorowych wystawach artystycznych takich jak: Grafika Grafików, Wielka Majówka Artystyczna ZPAP Okręgu Rzeszowskiego, Pracownia w Galerii: Janusz J. Cywicki i studenci, Wschód Sztuki – Sztuka Wschodu. Uczestnik licznych plenerów fotograficznych i malarskich. Asystent scenografa przy spektaklu Żar w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Jacek Machowski urodził się w 1983 roku w Rzeszowie. W 2012 ukończył studia graficzne pierwszego stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych m. in. 7. Międzynarodowe Biennale Miniatury, XI międzynarodowy konkurs graficzny na ekslibris, Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, X International Graphic Art Biennial Dry Point Uzice. Nagrodzony wyróżnieniem honorowym w IV Ogólnopolskim Konkursie Grafiki im. Ludwiga Meidnera.

Katarzyna Łach, Łukasz Z. Woźniak, Jacek Machowski, C5 X3 C8
Wernisaż: 4 października 2012 roku o godz. 18.00
Wystawa potrwa do 18 października 2012 roku
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie
Pl. Dworcowy 4
Tarnów

Dodaj komentarz