• 2012-09-28

Przegląd filmów Kena Loacha w DCF-ie

Od 6 do 7 października Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu gościć będzie Festiwal Równości, w ramach którego zaprezentowany zostanie przegląd dzieł klasyka brytyjskiego kina społecznego, Kena Loacha.

Przegląd filmów Kena Loacha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd filmów Kena Loacha (źródło: materiały prasowe organizatora)

W DCF-ie obejrzeć też będzie można wystawę fotograficzną Wrocławska Równość.

Podczas przeglądu zaprezentowanych zostanie 8 filmów Kena Loacha. Na otwarcie będzie można zobaczyć przedpremierowo jego najnowszy film Whisky dla aniołów. Potem przypomniane zostaną jego obrazy powstałe w ostatnich latach m.in.: Route Irish, Szukając Erica, Polak potrzebny od zaraz, Wiatr buszujący w jęczmieniu czy Słodka szesnastka. Będzie też okazja, by zobaczyć nagrodzony na MFF w Berlinie dokument z 1984 r. Po której jesteś stronie?, portretujący pracowników kopalni i ich rodziny w okresie strajków, gwałtownie tłumionych przez policję.

Festiwal Równości ma być głosem osób, którym bliższa jest kultura równości, niż codzienna rywalizacja i walka w rytmie ekonomicznych trendów. Prócz przeglądu filmów, w DCF-ie odbędzie się też inny jego element – wystawa fotograficzna Wrocławska Równość. Prezentuje ona różne formy aktywności obywatelskiej i inicjatyw społecznych, działających na rzecz szeroko rozumianej równości społecznej we Wrocławiu w latach 1990-2012. W programie festiwalu znajdą się również konferencja naukowa i koncerty.

Przegląd filmów Kena Loacha (w ramach Festiwalu Równości)
6-7 października 2012 r.
Dolnośląskie Centrum Filmowe
Wrocław

Dodaj komentarz