• 2012-09-28

Mistrz w kinach od połowy listopada

16 listopada do polskich kin trafi Mistrz – najnowszy film Paula Thomasa Andersona, nagrodzony na festiwalu w Wenecji za reżyserię i główne role Joaquina Phoenixa oraz Philipa Seymoura Hoffmana.

Kadr z filmu „Mistrz” Paula Thomasa Andersona (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Mistrz” Paula Thomasa Andersona (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Długo oczekiwany film twórcy nagrodzonego Oscarami Aż poleje się krew oraz Magnolii zadebiutował w kinach w USA w połowie września i pobił frekwencyjne rekordy w trakcie weekendu otwarcia.

Mistrz, luźno inspirowany życiem L. Rona Hubbarda, twórcy scjentologii, opowiada o powstawaniu nowej religii. Akcja filmu rozgrywa się po zakończeniu II wojny światowej. Trzydziestoletni Freddie Quill (Joaquin Phoenix) po powrocie z wojska ciągle wchodzi w konflikty z prawem. Pewnej nocy przez pomyłkę trafia na pokład statku płynącego z San Francisco do Nowego Jorku, którego właścicielem jest charyzmatyczny pisarz i filozof (Philip Seymour Hoffman), mający ambicje stworzenia nowej religii.

Choć obaj są skrajnie różni, a ich spotkanie zupełnie przypadkowe, Freddie szybko staje się prawą ręką Mistrza, którego kult w bogatych nowojorskich kręgach rośnie z dnia na dzień. Freddie nie tylko bezwarunkowo akceptuje swojego mentora, ale także ślepo wypełnia jego polecenia. Czy posłuszeństwo i uwielbienie mają granice? Czy za wyjątkowym zaufaniem, jakim Mistrz obdarza Freddiego, nie kryje się ukryty cel?

Mistrz, z muzyką skomponowaną przez Jonny’ego Greenwooda z Radiohead, to opowieść o pragnieniu władzy i miłości, a także o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za sensem istnienia.

Mistrz
Reżyseria: Paul Thomas Anderson
Obsada: Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Laura Dern, Kevin J. O’Connor
W kinach od 16 listopada 2012 r.

Dodaj komentarz