• 2012-09-27

Jesienne Spotkania Teatralne w Polkowicach

Już 4 października rozpocznie się w Polkowicach III edycja Jesiennych Spotkań Teatralnych Po co komu teatr? W programie monodramy i spektakle.

Edward Linde-Lubaszenko w spektaklu „Lęki poranne" Teatru Nowego z Krakowa, fot. Bazyli Brzózka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edward Linde-Lubaszenko w spektaklu „Lęki poranne" Teatru Nowego z Krakowa, fot. Bazyli Brzózka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal, organizowany przez Polkowickie Centrum Animacji, potrwa do 17 października. Program wydarzenia jest bardzo urozmaicony, od komedii z udziałem telewizyjnych i filmowych gwiazd, po monodram lalkowy Agaty Kucińskiej – jedno z najlepszych przedstawień sezonu 2010/2011. Nie zabraknie także bardzo lubianego przez publiczność szczecińskiego Teatru Polskiego, który niedawno zainaugurował nowy sezon artystyczny w Polkowicach. Adam Opatowicz wraz ze swoim znakomitym zespołem zaprezentuje podczas Festiwalu muzyczny spektakl Pornograf z piosenkami Georgesa Brassensa, który w swych dowcipnych, ale też bardzo rubasznych i frywolnych piosenkach, opisywał codzienne życie, od ulicy do alkowy.

Agata Kucińska z Teatru Ad Spectatores pokaże w Polkowicach wielokrotnie nagradzany monodram lalkowy Żywoty świętych osiedlowych, będący adaptacją powieści Lidii Amejko. Komediowy żywioł na polkowicką scenę wniosą artyści z Teatru TM w Warszawie: Agnieszka Sitek, Cezary Morawski i Tomasz Mędrzak. W sztuce Kibice, napisanej przez wielkiego fana piłki nożnej Elina Rachnewa (bułgarskiego reżysera, poetę i dramatopisarza), z przymrużeniem oka przedstawią codzienność dwóch mężczyzn, dla których mecz ukochanej drużyny, to najważniejsza rzecz na świecie.

O życiu odesskich rzezimieszków opowie w swym recitalu, złożonym z tzw. błatnych pieśni, Lech Dyblik – znakomity aktor, mistrz drugiego planu, znany z takich filmów jak Róża i Dom zły. Teatr Nowy z Krakowa przywiezie do Polkowic spektakl Lęki poranne z genialną rolą Edwarda Linde-Lubaszenki, kreującego w przedstawieniu postać starzejącego się alkoholika.

Festiwal zwieńczy charyzmatyczna i pełna uroku Krystyna Podleska – pamiętna Ola z kultowego Misia Stanisława Barei, która wystąpi w wyreżyserowanym przez Jerzego Gruzę monodramie Mój boski rozwód.

III edycja Jesiennych Spotkań Teatralnych Po co komu teatr?
od 4 do 17 października 2012 roku
Polkowice

Dodaj komentarz