• 2012-09-27

Drugie Życie Książki – edycja wrześniowa

30 września o godzinie 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie odbędzie się wrześniowa edycja akcji Drugie Życie Książki.

Logo akcji „Drugie Życie Książki” (źródło: materiały prasowe)

Logo akcji „Drugie Życie Książki” (źródło: materiały prasowe)

Jako, że wymiana odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Tłumacza, organizatorzy zachęcają do wymiany przetłumaczonych na język polski książek autorów z zagranicy. Ale tradycyjnie czekają też na literaturę dla dzieci, beletrystykę, literaturę historyczną i biografie.

Tuż po wymianie, punktualnie o godz. 16.00, organizatorzy akcji zapraszają wszystkie dzieci na niezwykłe spotkanie… z Czerwonym Konikiem w klubokawiarni likeKonik (poziom -1, Pawilon Wyspiańskiego). Odbędzie się tam wspólne czytanie bajek wydanych przez wydawnictwo Czerwony Konik.

W akcji Drugie Życie Książki może wziąć udział każdy. Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Co ważne: książki muszą być w dobrym stanie. Osoby, które przychodzą punktualnie mają większe szanse na zdobycie atrakcyjnej książki.

Drugie Życie Książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizowana co miesiąc, od lutego 2012 roku. Zorganizowano także dwie edycje specjalne: podczas Targów Książki dla Dzieci oraz podczas konwentu miłośników fantastyki Krakon. W dotychczasowych dziewięciu edycjach wzięło udział blisko dwa tysiące osób, a nowych właścicieli znalazło ponad trzy tysiące książek. Kilkaset tomów trafiło także do zaprzyjaźnionych bibliotek.

Wrześniowa edycja akcji Drugie Życie Książki
30 września 2012 roku, godz. 15.00
Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2
Kraków

Dodaj komentarz