• 2012-09-26

Konkurs główny 11. MFNFF

Do 15 października można nadsyłać zgłoszenia do konkursu głównego 11. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych. Wydarzenie potrwa od 7 do 11 listopada w warszawskiej Kinotece.

11. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych (źródło: materiały prasowe organizatora)

11. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Definicja niezależności w przypadku Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych traktowana jest bardzo szeroko. W konkursie biorą udział filmy zrealizowane przez filmowców amatorów, studentów szkół filmowych i filmy profesjonalne. Od krótkiego po pełen metraż. Dzięki temu MFNFF to miejsce gdzie spotykają się najlepsze fabuły z kraju i zagranicy tworzone poza komercyjnym nurtem.

Do konkursu przyjmowane będą produkcje fabularne, zrealizowane po 1 stycznia 2011 roku. Organizatorzy nie stawiają twórcom filmowym żadnych ograniczeń tematycznych. Do konkursu mogą być także zgłaszane filmy animowane.

MFNFF jest jednym z festiwali nominujących twórców do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego, które w swoim założeniu mają być najbardziej prestiżową polską nagrodą filmową przeznaczoną dla filmowców niezależnych. Organizatorem 11. MFNFF jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Mecenat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

11. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych
7-11 listopada 2012 r.
Kino Kinoteka
Warszawa

Dodaj komentarz