• 2012-09-26

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa

Od 16 do 20 października we Wrocławiu potrwa 1. Festiwal Aktorstwa Filmowego. Do 5 października można nadsyłać filmy do konkursu na najlepszą rolę amatorską w filmie krótkometrażowym.

Konkurs na film krótkometrażowy w ramach Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs na film krótkometrażowy w ramach Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gośćmi festiwalu będą gwiazdy polskiego kina – twórcy wybitnych kreacji aktorskich. Organizatorzy festiwalu – Stanisław Dzierniejko (dyrektor naczelny) oraz Bogusław Linda (dyrektor artystyczny) – pracują nad selekcją obrazów. Filmy, które mają tu drugorzędne znaczenie, zostaną dobrane w taki sposób, by widzowie mieli przegląd największych dokonań aktorskich XX i XXI wieku.

W konkursie filmów krótkometrażowych, Jury w składzie: Katarzyna Priwieziencew, Maciej Marczewski i Juliusz Dzienkiewicz, oceni najlepsze role aktorskie w filmach krótkich, zamieszczonych w Internecie, stworzonych bez żadnego budżetu, rejestrowanych dowolną techniką. To szansa prezentacji amatorskich kreacji aktorskich na dużym ekranie.

Celem jest zaprezentowanie przez aktorów amatorów potencjału, zdolności aktorskich, charyzmy i osobowości. Spośród nadesłanych na konkurs filmów organizatorzy wyłonią 15 najlepszych, które zostaną pokazane na dużym ekranie, w salach kinowych Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu. Najlepszy Aktor / Aktorka otrzyma statuetkę Brązowego Szczeniaka.

1. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa
16-20 października 2012 r.
Dolnośląskie Centrum Filmowe
Wrocław

Dodaj komentarz