• 2012-09-25

The Metropolitan Opera: Live in HD – Napój miłosny

13 października w krakowskim Kinie Kijów.Centrum odbędzie się transmisja opery Napój miłosny Geatano Donizettiego, na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Anna Netrebko w spektaklu „Napój miłosny” Gaetano Donizetti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Netrebko w spektaklu „Napój miłosny” Gaetano Donizetti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Netrebko debiutuje w roli pięknej właścicielki ziemskiej Adiny, w której zakochuje się prosty parobek Nemorino. Mariusz Kwiecień śpiewa partię aroganckiego narzeczonego Adiny, sierżanta Belcore, a Ambrogio Maestri wciela się w wędrownego szarlatana i znachora, sprzedawcy magicznych eliksirów.

Napój miłosny to właściwie dwie opery w jednej. Oprócz porcji rozrywki jest i drugie dno, związane z historią Włoch i budzeniem się tęsknot niepodległościowych.
– Bartlett Sher, reżyser spektaklu

Mariusz Kwiecień (ur. 4 listopada 1972 w Krakowie) – polski śpiewak operowy (baryton). Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie (klasa prof. Włodzimierza Zalewskiego) i laureatem konkursów wokalnych, jak austriacki Belvedere i Międzynarodowy Konkurs Śpiewaczy w Barcelonie. Występuje na wielu scenach operowych, m.in. Metropolitan Opera, Lyric Opera of Chicago, Seattle Opera, San Francisco Opera, w Operze Wiedeńskiej, Covent Garden Theatre, w Operze Paryskiej oraz na festiwalu w Glyndebourne. 22 maja 2009 roku, z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego, odebrał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Anna Netrebko (ur. 18 września 1971 w Krasnodarze) – rosyjska śpiewaczka operowa (sopran). W 1993 zdobyła główną nagrodę na konkursie wo­kalnym im. Michaiła Glinki w Moskwie. W 1994 zadebiuto­wała na scenie Teatru Maryj­skiego w Petersburgu w roli Zuzanny w Weselu Figara W.A. Mozarta. W 1995 ukończyła Konserwatorium w Petersburgu. Rok później otrzymała główną nagrodę na konkursie im. Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu. W 2003 i 2004 uznana została za najlepszą śpiewaczkę w dorocznym plebiscycie austriackiego wydawnictwa Festspiele. (Lista powstaje na podstawie głosów krytyków operowych, menedżerów, muzyków i widzów z całej Europy.)

Sezon operowy 2012/2013 w Kinie Kijów.Centrum potrwa od 13 października 2012 r. do 27 kwietnia 2013 r.

Metropolitan Opera: Live in HD – Napój miłosny
Muzyka: Gaetano Donizettiego
Dyryguje: Maurizio Benini
Obsada: Anna Netrebko (Adina), Matthew Polenzani (Nemorino), Mariusz Kwiecien (Belcore), Ambrogio Maestri (Doktor Dulcamara)
13 października 2012 r., godz. 18.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz