• 2012-09-22

Projektowanie dla zmysłów – finał konkursu dla młodych dizajnerów

Po raz pierwszy w historii Polak znalazł się w finale międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego Electrolux Design Lab. 25 października w Mediolanie Jan Ankiersztajn zaprezentuje swój projekt przed jury konkursu.

„Aeroball” proj. Jan Ankiersztajn (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Aeroball” proj. Jan Ankiersztajn (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Ankiersztajn z Poznania pokonał 1200 innych uczestników.  Tematem tegorocznej edycji Electrolux Design Lab było Projektowanie dla zmysłów. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie projektów urządzeń AGD codziennego użytku, które oddziaływałyby na różne zmysły.

W tym roku świętujemy jubileuszową, 10. edycję konkursu [...] W związku z tym, zaprosiliśmy studentów do stworzenia urządzeń, które w sposób holistyczny stymulują zmysły. Wybraliśmy 10 projektów, które najbardziej nas zafascynowały i w których dostrzegliśmy kreatywne podejście do tematu. Te prace są również dobrym punktem wyjściem do dyskusji o przyszłości
– Henrik Otto, przewodniczący jury

W finale EDL oprócz Jana Ankiersztajna zaprezentują się studenci z: Anglii, Australii, Brazylii, Chin, Danii, Hiszpanii, Norwegii i Nowej Zelandii. Ich projekty oceni jury w składzie: przewodniczący Henrik Otto – Dyrektor Działu Wzornictwa Electrolux, David Oldani – uznany szef kuchni, zdobywca gwiazdki Michelin, Dante Donegani – wybitny projektant i wykładowca w Domus Academy oraz Kelly Beall – blogerka i specjalistka od wzornictwa.

Aeroball w rewolucyjny sposób poprawi jakość otoczenia, w którym żyjemy. Małe kulki, Aeroball, unosząc się w powietrzu jednocześnie je oczyszczają. Jeśli samo filtrowanie nie wystarczy, można użyć kulek zapachowych. Inspiracją do projektu było obserwowanie świetlików. Błyszcząca powłoka Aeroball pochłania światło w ciągu dnia i emituje promienie w nocy. Aeroball działa cały czas delikatnie oczyszczając i odświeżając powietrze. Przestrzeń w obecnych czasach staje się towarem luksusowym. Dzięki Aeroball nasze otoczenie stanie się czystsze i piękniejsze.

Finał konkursu Projektowanie dla zmysłów
25 października 2012 r.
Triennale Design Museum
Mediolan

Dodaj komentarz