• 2012-09-20

Jesteś Bogiem wkrótce w kinach

21 września na ekrany kin wejdzie Jesteś Bogiem, film Leszka Dawida opowiadający historię zespołu Paktofonika. Już teraz można obejrzeć wideo-wywiady z odtwórcami głównych ról – Marcinem Kowalczykiem i Tomaszem Schuchardtem.

Kadr z filmu „Jesteś Bogiem” (źródło: materiały dystrybutora)

Kadr z filmu „Jesteś Bogiem” (źródło: materiały dystrybutora)

Jesteś Bogiem to historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy – zawiązując pakt przy dźwiękach głośnika – nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie najzdolniejsi aktorzy nowego pokolenia, nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik, Dawid Ogrodnik w roli Rahima i Tomasz Schuchardt jako Fokus. Wspierają ich między innymi: Marcin Dorociński, Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik.

W sieci dostępny jest wideo-wywiad z Marcinem Kowalczykiem, odtwórcą Magika. Klip zawiera premierowe fragmenty filmu, który zagości w kinach 21 września.

Chciałem dostać tę rolę nie po to, by zagrać kogoś fajnego, ale dlatego, że chciałem coś bardzo opowiedzieć. A w tym scenariuszu, w tej historii, było to zawarte.
[...]
Każdego dnia wchodząc na plan czułem niesamowitą energię od kolegów. Bez nich bym sobie nie dał rady i mam nadzieję, że oni beze mnie też. Życzyłbym każdemu takiej pracy, w którą można się wkręcić i przeżyć dzięki temu kawał przygody.
– Marcin Kowalczyk

Wspomniana przez Marcina Kowalczyka przygoda nie tylko przyniosła podziękowania ze strony członków oryginalnej Paktofoniki, zaowocowała również laurami festiwalu w Gdyni dla każdego z aktorów wcielających się w założycieli PFK. Sam Kowalczyk zdobył nagrodę za profesjonalny debiut aktorski, a partnerujący mu Dawid Ogrodnik i Tomasz Schuchardt zostali uhonorowani nagrodami za najlepsze kreacje drugoplanowe.

Jesteś Bogiem
Reżyseria: Leszek Dawid
Scenariusz: Maciej Pisuk
Obsada: Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt, Dawid Ogrodnik, Marcin Dorociński, Przemysław Bluszcz, Arkadiusz Jakubik
W kinach od 21 września 2012 r.

Dodaj komentarz