• 2012-09-18

Powracają Salony Poezji K40 w Łazienkach Królewskich

W każdą niedzielę od września do końca czerwca w Starej Pomarańczarni w Warszawie odbywać się będą Salony Poezji K40 w Łazienkach Królewskich.

Salony Poezji K40 w Łazienkach Królewskich(źródło: materiały prasowe organizatora)

Salony Poezji K40 w Łazienkach Królewskich(źródło: materiały prasowe organizatora)

Po przerwie wakacyjnej do Łazienek Królewskich powracają Salony Poezji K40. W Starej Pomarańczarni polscy artyści czytają poezję, przy akompaniamencie muzyki na żywo. Za nami już fragmenty książki Andrzeja Domalika, Medytacje Wiejskiego Reżysera czytane przez Jana Nowickiego. Andrzej Domalik jest reżyserem filmowym i teatralnym, dyrektorem artystycznym Teatru Ateneum w Warszawie i od wielu lat sympatykiem K40. Od początku istnienia Salonów pisał osobiste refleksje na ich temat. W sumie zebrało się ponad 30 medytacji.

Tematem przewodnim kolejnych spotkań będzie Pan Tadeusz Adama Mickiewicza. Księgę pierwszą przeczyta Jerzy Radziwiłowicz, kolejną (w następnym tygodniu) Zbigniew Zamachowski. Towarzyszyć im będzie Maciej Piszek na fortepianie. Spotkania z poezją, w klasycystycznej scenerii rzeźb w Starej Pomarańczarni, w Łazienkach Królewskich zapoczątkowano w 2010 r. Do tej pory poezję czytali, m.in. Anna Nehrebecka, Wojciech Malajkat, Daniel Olbrychski, Wiktor i Zofia Zborowscy, Joanna Sydor, Andrzej Deskur, Dorota Segda, czy Agata Kulesza.

Salony Poezji K40 w Łazienkach Królewskich
Od 16 września do 30 czerwca 2012 roku
Łazienki Królewska
odział Stara Pomarańczarnia
ul. Agrykoli 1
Warszawa

Dodaj komentarz