• 2012-09-18

Dobrze zaprojektowane rozmowy w Zamku Cieszyn

5 i 26 października Zamek Cieszyn zaprasza na spotkania i rozmowy z laureatami 7. edycji konkursu Śląska Rzecz.

7. edycja konkursu „Śląska Rzecz” (źródło: materiał prasowy)

7. edycja konkursu „Śląska Rzecz” (źródło: materiał prasowy)

Do czego może przydać się projektant? Jak może zmienić nasze codzienne życie? Jak może dostosowywać otoczenie tak, by służyło nam wszystkim? A może zmusza nas do stawiania pytań o przeszłość i sprawy ostateczne?

Program:

  • 5 października – spotkanie z Fundacją Brama Cukermana, która zaprojektowała serię audioprzewodników po dziedzictwie żydowskim w miastach województwa śląskiego, pokazując zupełnie inne oblicze regionu. Zwycięzca konkursu w kategorii: projekt graficzny. Spotkanie będzie towarzyszyło Dniom Kultury Żydowskiej organizowanym przez Dom Narodowy w Cieszynie i Dom Dzieci i Młodzieży w Czeskim Cieszynie.
  • 26 października – spotkanie z Andrzejem Wolskim, właścicielem JJ A.Progress oraz projektantem Jakubem Gałęskim, którzy wprowadzili na rynek kabinę dźwiękoszczelną, zaprojektowaną z myślą o osobach pracujących w uciążliwym otoczeniu, np. przemyśle ciężkim. Nagroda Specjalna konkursu w kategorii produkt.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości, osoby zainteresowane projektowaniem i wszystkich chcących czerpać z doświadczeń zwycięzców konkursu.

Rozmowy dobrze zaprojektowane
5 października 2012 r., godz. 16.00
Klub PZKO – Synagoga Szomre-Szabos
Czeski Cieszyn

26 października 2012 r., godz. 16.00
Zamek Cieszyn
Cieszyn

Dodaj komentarz