• 2012-09-17

Witkacy – monografia autorstwa Anny Żakiewicz

19 września nakładem Wydawnictwa Bosz ukaże się książka Anny Żakiewicz pt. Witkacy.

„O Witkacym” , Anna Żakiewicz, (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Witkacy”, Anna Żakiewicz, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Publikacja Witkacy to nie tylko album zawierający znane i nieznane dzieła artysty, ale także monograficzne opracowanie na temat twórcy dokonane przez znaną witkacolożkę dr Annę Żakiewicz. Oprawę graficzną zaprojektował wybitny plakacista i projektant, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – Lech Majewski. Autorka tekstu i koncepcji była współautorką wielkiej wystawy poświęconej Witkacemu w Muzeum Narodowym w Warszawie. Badaczka organizowała pokazy sztuki Witkacego w Barcelonie oraz Petersburgu, a na swoim koncie ma wiele publikacji na temat artysty. Książka jest opowieścią o twórczości malarskiej Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Znawczyni tematu prowadzi czytelnika przez kolejne etapy twórczości artysty, a opowieść tę ubarwiają ważne dzieła malarskie Witkacego. Album dostarcza czytelnikom zainteresowanym polską sztuką, kulturą i historią monograficzną publikację poświęconą jednemu z najważniejszych i najbardziej inspirujących, awangardowych twórców początku wieku. Koncepcja książki zakłada przedstawienie dorobku malarskiego Witkacego w układzie chronologiczno-tematycznym, na tle wydarzeń z życia artysty oraz dominujących prądów artystycznych epoki.

Witkacy, Anna Żakiewicz
Wydawnictwo Bosz
Olszanica 311
Lesko

Komentarze (2) do artykułu “Witkacy – monografia autorstwa Anny Żakiewicz”

  1. Małgorzata

    Poszukuję kontaktu z panią Anną Żakiewicz – jestem w posiadaniu obrazu autorstwa Witkacego, którym z pewnością pani Anna byłaby zainteresowana.

  2. teresa m.lisek

    prosze o kontakt.Pania Anie mozna w MNW znalezc.

Dodaj komentarz