• 2012-09-14

Jakub Ciężki w Warszawie

Od 28 września w Galerii Propaganda w Warszawie będzie można oglądać wystawę Jakuba Ciężkiego Haven’t we met before. Ekspozycja odbywa się w ramach Warsaw Gallery Weekend.

Jakub Ciężki, Galeria Propaganda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jakub Ciężki, Galeria Propaganda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Haven’t We Met Before to prezentacja najnowszego cyklu malarskiego artysty. Realistyczne a jednocześnie abstrakcyjne w swoje strukturze obrazy, tworzą wrażenie nieustającego deja vu, którego istnienia tak naprawdę nigdy nie możemy być pewni. Kraty, pręty, szyldy są dla artysty geometryczną grą linii i figur, które wyrywa z kontekstu, zostawiając jednak ich rozpoznawalny realistyczny ślad. Zgeometryzowane i architektoniczne obrazy artysty wywołują napięcie, grają ze świadomością widza, pokazując mu, co można odnaleźć pod powierzchnią rzeczy.

Jakub Ciężki od ukończenia studiów na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie (2003) systematycznie zdobywa nagrody w konkursach artystycznych. W 2011 roku otrzymał:  Grand Prix na Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2011, Galeria BWA, Bielsko-Biała; wyróżnienia redakcji Artinfo.pl i Artluk na Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2011, Galeria BWA, Bielsko-Biała; wyróżnienie Prezydenta Lublina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Jakub Ciężki, Haven’t we met before
Wernisaż: 28 września 2012 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 17 listopada 2012 roku
Galeria Propaganda
ul. Foksal 11
Warszawa

Dodaj komentarz