• 2012-09-13

48 Hour Film Project Warsaw

Od 21 do 29 września w Warszawie potrwa 2. edycja 48 Hour Film Project Warsaw – konkursu filmów nakręconych w 48 godzin.

48 Hour Film Project Warsaw (źródło: materiały prasowe organizatora)

48 Hour Film Project Warsaw (źródło: materiały prasowe organizatora)

48HFP to projekt cykliczny, który na świecie trwa od 2001 roku. To właśnie wtedy Mark Ruppert wpadł na pomysł, aby nakręcić film w 48 godzin. Od tego czasu w ramach projektu odbyło się ponad 300 konkursów w miastach na całym świecie.

Jeden rekwizyt, bohater, linijka dialogu oraz gatunek, które muszą znaleźć się w filmie zostaną podane przez organizatorów w piątek wieczorem 21 września. Następnie szalony wyścig z czasem ruszy. W ciągu zaledwie 48h (do niedzieli 23 września) trzeba nakręcić najbardziej zwariowany, przejmujący czy zaskakujący projekt filmowy.

Przez tydzień w warszawskim kinie Praha odbywać sie będą pokazy zgłoszonych filmów, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w kolejną niedzielę.

Skład tegorocznego Jury to:

  • Tomasz Raczek – krytyk filmowy, przewodniczący Jury
  • Arkadiusz Jakubik – aktor, reżyser, scenarzysta, muzyk
  • Katarzyna Orysiak – reprezentująca Agencję Promocji Manana
  • Mitja Okorn – reżyser

Konkurs 48 Hour Film Project obecny jest w ponad 115 miastach na całym świecie od 11 lat. Zwycięzca warszawskiej edycji weźmie udział w konkursie międzynarodowym i będzie mieć szansę prezentacji filmu podczas specjalnych projekcji na Festiwalu w Cannes.

48 Hour Film Project Warsaw
21-29 września 2012 r.
Kino Praha
Warszawa

Dodaj komentarz