• 2012-09-12

Raj: wiara Ulricha Seidla wyróżniony w Wenecji

Film Raj: wiara w reżyserii Ulricha Seidla został uhonorowany specjalną nagrodą Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

„Raj: wiara” reż. Ulrich Seidl (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Raj: wiara” reż. Ulrich Seidl (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Raj: wiara to druga cześć filmowej trylogii o trzech cnotach chrześcijańskich (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla, którą scala tytuł Raj. Film wejdzie do polskich kin w marcu 2013, a już od piątku widzowie mogą zobaczyć na dużym ekranie pierwszą część trylogii Seidla pt. Raj: miłość.

Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam gdzie Jezus. Kobieta poświęca każdą swoją wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc przywrócić Austrię na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, Anna-Maria z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż – muzułmanin egipskiego pochodzenia. Kłótnie małżonków zaczynają wypierać modlitwy i pieśni religijne, które rozbrzmiewają na codzień w domu Anny-Marii. W filmie Raj: wiara Ulrich Seidl pokazuje kolejne etapy drogi krzyżowej, jaką jest małżeństwo i niespełnioną tęsknotę za prawdziwą miłością.

Raj: wiara
Reżyseria: Ulrich Seidl
Dystrybucja: Against Gravity
Premiera: zima 2012 / 2013

Dodaj komentarz