• 2012-09-12

must have na Łódź Design Festival

Od 18 do 28 października w Łodzi będzie można oglądać must have – wystawę prezentującą aktualne trendy w projektowaniu.

Kwartalnik 2+3D, projekty okładek: różni projektanci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kwartalnik 2+3D, projekty okładek: różni projektanci (źródło: materiały prasowe organizatora)

must have to projekt, na który składa się plebiscyt i wystawa. Po raz pierwszy została zrealizowana w 2011 roku. W ramach plebiscytu, Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, dokonała subiektywnego wskazania najciekawszych i zasługujących na uwagę przedmiotów, odzwierciedlających aktualne trendy w projektowaniu. Na ogólną pulę, z której dokonywany jest wybór, składają się propozycje nadesłane przez ekspertów oraz – od tego roku – również zgłoszenia dokonywane samodzielnie przez firmy. Wytypowane podczas obrad ekspertów prace, eksponowane są na wystawie towarzyszącej aktualnej edycji Łódź Design Festival.

Projekt must have został powołany do życia po to, by pokazywać dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. Ubiegłoroczna festiwalowa wystawa doczekała się prezentacji podczas największych na świecie targów designu w Mediolanie, gdzie w ciągu 6 dni odwiedziło ją ponad 60 000 osób. Zwycięskie projekty promowano również we Wrocławiu podczas Nocy z Dizajnem. Ekspozycja wzbudziła zainteresowanie wśród organizatorów wydarzeń związanych z wzornictwem w Polsce i na świecie. Pisano o niej przychylnie w wielu czasopismach zarówno branżowych, jak i ogólno-tematycznych.

W tym roku, po sukcesie pierwszej edycji plebiscytu, zorganizowano jego drugą odsłonę. Wyróżnione produkty zostaną zaprezentowane w ramach wystawy must have podczas Łódź Design Festival 2012. Spośród ponad 300 nominowanych oraz zgłoszonych produktów Rada Ekspertów wyróżniła 66, z których 40 będzie można obejrzeć na żywo już w październiku.

must have / Łódź Design Festival
18-28 października 2012 r.
Łódź

Dodaj komentarz