• 2012-09-11

2. Leica Street Photo. Moment jest jeden. 

13 września w Leica Gallery w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej pt. 2.Leica Street Photo. Moment jest jeden. 

2.Leica Street Photo. Moment jest jeden, Marek Lapis, „Miss bikini international” (źródło: materiały prasowe organizatora)

2.Leica Street Photo. Moment jest jeden, Marek Lapis, „Miss bikini international” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs rozgrywany był na Facebooku i jak co roku zgromadził zarówno doświadczonych fotografów jak i absolutnie początkujących amatorów, ulicznych debiutantów. Podczas dwóch miesięcy trwania konkursu pasjonaci fotografii ulicznej nadesłali ponad 1400 prac. Poziom nadesłanych prac ocenia m.in.  Joanna Kinowska , Kuba Śwircz, Rafał Łochowski.

Fotografia uliczna i jej pokrewne często przynoszą anegdotę, jakiś żart, więc zdarzyło się nam zaśmiać, ucieszyć, czy po prostu pogratulować uchwyconych obserwacji. Oczywiście nie tylko takie zdjęcia trafiły do puli, z której wybieraliśmy. Wiele zdjęć to wspomnienia z wakacji, próby powtórzenia znanych ujęć i gra na sentymencie. Szukaliśmy chyba przede wszystkim ujęć mocnych, a więc takich, które nie potrzebują dopowiedzeń, przyciągają uwagę precyzją. Dyskusje jakie toczyliśmy na pewno wskazały też trudności w zdefiniowaniu tego, co kryje sie na dzisiaj pod takimi terminami jak: decydujący moment czy fotografia uliczna. Wyszło tez chyba na to, ze ciągle dominuje wśród praktyków chętnych do wzięcia udziału w takim konkursie czarno biel – podsumowuje kurator, juror konkursu Kuba Śwircz.

2. Leica Street Photo. Moment jest jeden. 
Wernisaż: 13 września 2012 roku
Wystawa czynna: od 13 do 25 września 2012 roku
Leica Gallery
Aleje Jerozolimskie 179
Warszawa

Dodaj komentarz