• 2012-09-11

Imagine filmem otwarcia 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Europejska premiera najnowszego film Andrzeja Jakimowskiego pt. Imagine otworzy 12 października Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy.

28. Warszawski Festiwal Filmowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

28. Warszawski Festiwal Filmowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Światowa premiera premiera filmu odbędzie się 10 września podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, największym i najważniejszym festiwalu filmowym w Ameryce Północnej.

W głównych rolach występują Alexandra Maria Lara (Nadzy Doris Dörrie, Upadek Olivera Hirschbiegela, Control Antona Corbijna) oraz Edward Hogg (White Lightnin, reż. Dominic Murphy, WFF 2009).

Imagine to historia Iana, nowego instruktora w znanej lizbońskiej klinice chorób wzroku, który zaczyna uczyć orientacji w przestrzeni międzynarodową grupę niewidomych pacjentów.

Ian nie jest zwyczajnym nauczycielem. On uczy niewidomych jak postrzegać przestrzeń. Dosłownie. Jedną z jego wyjątkowych technik jest echolokacja. Napisałem Imagine po kilku miesiącach badań nad technikami orientacji przestrzennej używanymi przez niewidomych. Uważam, że niektóre ze stosowanych przez nich metod są poetyckie i jednocześnie całkowicie kinematograficzne.
Andrzej Jakimowski, reżyser

28. Warszawski Festiwal Filmowy
12-21 października 2012 r.
Warszawa

 

Dodaj komentarz