Eksperymentalna Transmisja Poetycka w Toruniu

13 września w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbędzie się Eksperymentalna Transmisja Poetycka poprowadzona przez Grupę Literacką Piekary 24.

Ekstremalna Transmisja Poetycka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ekstremalna Transmisja Poetycka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Eksperymentalna Transmisja Poetycka to wydarzenie dotąd nierealizowane jeszcze w Toruniu, podczas którego jego uczestnicy będą balansować pomiędzy światem materialnym, rzeczywistością poetycką oraz przestrzenią Web 2.0. Organizatorzy zadali sobie pytanie: Czy poezję należy tylko recytować? Nie. Należy ją również transmitować. Także do Sieci. Hasło: Po prostu włącz się nawołuje do udziału w Eksperymentalnej Transmisji Poetyckiej – na żywo lub on-line.

W Transmisji może wziąć udział każdy, kto jest ciekawy nowych form ekspresji artystycznych, możliwości przekazu i dzielenia się wierszami i dźwiękami z innymi. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wiersze autorów związanych z Toruniem, które powstały po 1989 r. Ponadto ogłoszeni zostaną laureaci konkursu 160.ep. To wszystko zostanie wykonane w oprawie wizualno-muzycznej, odbiegającej od typowego wizerunku wieczoru poetyckiego.

Link umożliwiający swobodny dostęp do internetowego przekazu Transmisji zostanie podany chwilę przed jej rozpoczęciem na profilu Grupy Literackiej Piekary 24 na FB, Google+ oraz stronie www.

Organizator: Grupa Literacka Piekary 24
Współpraca: CSW Znaki Czasu w Toruniu, Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych tARTak

Grupa Literacka Piekary 24 została zainicjowana esemesowo dnia Jun 8, 2009, a zawiązana mejlowo dnia Tue, Jun 9, 2009 at 1.14 PM mejlem od Mateusza Łapińskiego i oficjalnie ustanowiona w Sieci pierwszą rewizją tego dokumentu, tj. 10.50, 10 June 2009. Swoje początki grupa upatruje w miejscu spotkań, wymiany myśli i podglądów, jakie rozwinęło się pod skrzydłami Duszpasterstwa Akademickiego oo. Jezuitów w Toruniu, które to właśnie mieści się na ul. Piekary 24 (stąd też nazwa). Początki grupy sięgają utworzenia w Okazjonalniku Akademickim Podaj Dalej rubryki poetyckiej Warsztat oraz uznania tegoż pisma jako pola doświadczalnego dla rozwijających się talentów pisarskich. Ważnym punktem w kierunku rozwoju grupy stała się reaktywacja DKF (Dobry/Dyskusyjny/Duszpasterski Klub Filmowy) oraz utworzenie grupy dyskusyjnej Pod prąd czującej odpowiedzialność za myśl (c2009 by MSlonina) i rozmawiającej o ważnych i nieraz kontrowersyjnych tematach.

Eksperymentalna Transmisja Poetycka
Transmisja odbędzie się 13 września 2012 roku o godzinie 18.00
Parter Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Toruń

Dodaj komentarz