• 2012-09-08

W niedzielę Summer Fall Festival

9 września na płockiej plaży nad Wisłą odbędzie się pierwsza edycja Summer Fall Festivalu. Wystąpią gwiazdy polskiego rocka.

Acid Drinkers (fot. Robert Świdersk / źródło: materiały prasowe organizatora)

Acid Drinkers (fot. Robert Świdersk / źródło: materiały prasowe organizatora)

Na dwóch scenach zagrają m.in. Hey, Brygada Kryzys, Acid Drinkers, Farben Lehre.

Finałowy, a zarazem najdłuższy koncert będzie należał do grupy Hey. Zespół, który był fenomenem polskiego rocka lat 90. cały czas utrzymuje się na fali. Dowodem tego jest m.in. ostatnia płyta formacji Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! z 2009 roku, która otrzymała status podwójnej platyny. Ważnym wydarzeniem Summer Fall Festival będzie także koncert Brygady Kryzys, legendy polskiego punka i rocka. Grupa zagra kultowy Czarny album – pierwszą punkrockową płytę wydaną w oficjalnym obiegu w 1981 roku, zawierającą tak znane utwory, jak: Centrala, Travelling Stranger i Ganja. Będzie to dopiero trzeci koncert grupy w oryginalnym składzie prowadzonym przez Roberta Brylewskiego i Tomka Lipińskiego. Brygada Kryzys zagra w ramach obchodów 30-lecia zespołu.

Hey (fot. Robert Świdersk / źródło: materiały prasowe organizatora)

Hey (fot. Robert Świdersk / źródło: materiały prasowe organizatora)

Mocniejsze brzmienie podczas festiwalu zapewni Acid Drinkers. Zespół będący być może rekordzistą w liczbie koncertów, osiągnął popularność, która wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Ich płyta Infernal Connection została wybrana najlepszym albumem w historii polskiego metalu w plebiscycie Machiny, a perkusista grupy Ślimak rok temu został uznany najbardziej inspirującym polskim perkusistą wszech czasów przez branżowy magazyn Perkusista. Na jesieni ukaże się ich nowa płyta La Part Du Diable. Gwiazdorską obsadę festiwalu uzupełnia Farben Lehre. Grupa z Płocka mówi o sobie, że gra dopóki ma coś do powiedzenia. Występuje już ćwierć wieku i właśnie przygotowuje nową płytę – Achtung 2012. Koncert na Summer Fall Festival będzie premierową odsłoną materiału z tego albumu. Kapela gromadzi fanów muzyki punk i rock, ale także reggae, zwłaszcza od 2004 roku, odkąd lider zespołu, Wojciech Wojda, organizuje trasę Punky Reggae Live.

Brytyjską scenę reprezentować będzie występująca po raz pierwszy w Polsce formacja Neuronspoiler. Jej pięciu członków pochodzi co prawda z pięciu różnych krajów i z trzech kontynentów, ale tworzą w Londynie. Brzmienie zespołu to połączenie heavy metalu z klasycznym rockiem, które najlepiej objawia się na energetycznych koncertach. Rozgrzewkę jeszcze w ciągu dnia zapewni Zebra Dub, eksperymentująca grupa grająca dub elektroniczny z punkowym pazurem. Na Summer Fall wystąpi także Dubska, autorzy płyty Avokado, której tytułowy utwór stał się wielkim sukcesem na polskiej scenie reggae i przez kilka miesięcy nie schodził z listy przebojów radiowej Trójki. Skład festiwalu uzupełnią: pochodząca z Płocka rockowa Zwiezda oraz Shredlust, grupa grająca mieszankę heavy i thrash metalu.

Summer Fal Festival
9 września 2012 roku
Plaża nad Wisłą
Płock

Dodaj komentarz