• 2012-09-08

Off-line, off-road

Od 7 września w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku można oglądać wystawę Off-line, off-road Agaty Bielskiej.

Praca Agaty Bielskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca Agaty Bielskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Off-line, off-road podejmuje temat kondycji nowoczesnych ludzi, uzależnionych od ciągłej komunikacji. Off-line, off-road to mityczna przestrzeń, o której marzą mieszkańcy współczesnych miast w momentach metafizycznych uniesień, to sen o samotnej podróży na koniec świata lub o powrocie na łono matki natury. Artystka nie poprzestaje na marzeniach, przenosi się do lasu, oddala się od miejskiej cywilizacji, podróżuje po bezdrożach, aby doświadczyć smutku wysłuchanej modlitwy, rozpoznać granicę spełnionej utopii.

Agata Bielska to artystka wizualna, tworzy przede wszystkim video-instalacje zajmuje się także malarstwem, performance, fotografią. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, dyplom otrzymała w 2010 roku w pracowni prof. Konrada Kuzyszyna. Jest także laureatką nagrody Prezydenta Wrocławia w 10. Konkursie Gepperta, oraz nagrody Ministra Kultury i Sztuki w XXVI Konkursie im. Strzemińskiego oraz założycielką Fundacji Na Rzecz Kultury Żywej Białe Gawrony łączącej kulturę i sztukę z zaangażowaniem w problemy społeczne.

Agata Bielska: Off-line, off-road
Od 7 do 30 września 2012 roku
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej
Baszta Czarownic
al. F. Nullo 8
Słupsk

Dodaj komentarz