Qchnia artystyczna w Zielonym Jazdowie

Od 7 do 9 września CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie zaprasza na spotkanie z Qchnią Artystyczną. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Zielony Jazdów czyli CSW na trawie.

Zielony Jazdów czyli CSW na trawie (źródło: materiały prasowe)

Zielony Jazdów czyli CSW na trawie (źródło: materiały prasowe)

Atrakcje kulinarno-ekologiczne przygotowane przez znaną restauratorkę Martę Gessler czekają na miłośników zdrowego trybu życia i smakoszy w najbliższy weekend na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W projekcie udział wezmą m.in. znany malarz Leon Tarasewicz oraz aktorka Anna Seniuk.

Qchnia Artystyczna przygotowała ekologiczny weekend niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Już w piątek (godz. 16.00) rozpocznie się Strefa Fresh wyposażona w urządzenia kuchenne przez firmę Philips, gdzie do woli będzie można objadać się warzywami i owocami, w tym świeżo wyciskanymi sokami, ekologicznymi przekąskami i oryginalnymi produktami eko. Wszystko to w otoczeniu zdjęć kulinarnych (projekt: Zielone Obcasy), przedstawionych w sposób użytkowy: na obrusach, fartuchach i koszulkach. Autorzy wystawy to Marta Gessler i Marcin Klaban, czyli duet znany od dwunastu lat z magazynu Wysokie Obcasy, autorzy czterech książek o gotowaniu.

Szykuje się też gratka dla mieszczuchów, którzy chcieliby uprawiać ogródek, ale nie mają na to siły i czasu. Instalacja Leniwi ogrodnicy przekona ich, że wystarczy dobry pomysł. Marta Gessler, tym razem w duecie z Wojciechem Grąbczewskim, pokaże ekologiczną aranżację rozmaitych gatunków roślin (byliny, krzewy, trawy, rośliny kwitnące), które nie wymagają szczególnej pielęgnacji i doskonale rosną bez naszej opieki.

W sobotę Eko Qchnia Artystyczna zaprasza od godz. 12.00 Natomiast Marta Gessler przywita zgromadzonych gości, razem z dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej Fabio Cavalluccim (godz. 18.00), a potem – jak na restauratorkę przystało – zajmie się gotowaniem (Warsztat Food Recyclingu godz. 18.30). Przekona nas, że domowy recycling może być nie tylko twórczy i pomysłowy, ale także bardzo prosty. Tuż po warsztacie odbędzie się projekcja filmu o wiedeńskim zespole wykonującym muzykę przy użyciu wyłącznie świeżych warzyw i owoców. Niezwykle popularna, działająca od 1988 roku, Vegetable Orchestra jest chyba jedyną taką grupą na świecie. Artyści sami przygotowują instrumenty i wciąż poszukują nowych możliwości akustycznych i brzmieniowych. Wykonują free jazz, dub, ale także muzykę współczesną i orientalną.

W niedzielę – atrakcje dla najmłodszych, które równie mocno zainteresują dorosłych. Pierwsza to wystawa – pięknych i wielokrotnie nagradzanych na konkursach – kur i piskląt ozdobnych z hodowli znanego malarza, profesora ASP Leona Tarasewicza (Piękne zielononóżki, godz. 12.00). Druga to występ niezwykle lubianej aktorki Anny Seniuk (Kokoszka smakoszka, godz. 16.00). Mali i duzi wielbiciele jej talentu posłuchają eko wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Eko Qchnia Artystyczna będzie działać w piątek od godziny 16.00, a w sobotę i niedzielę od 12.00 Cały czas odbywać się będą prezentacje: Strefa Fresh, Leniwi ogrodnicy, Zielone Obcasy oraz degustacje naturalnych napojów Wild Grass oraz produktów Biopiekarni Ewy i Petera Stratenwerth. Wydarzenia Eko Qchni Artystycznej odbędą się w ramach projektu Centrum Sztuki Współczesnej – Zielony Jazdów.

Program

7 września

  • od godz.16.00 – eko działalność Qchni Artystycznej; miejsce: dziedziniec Zamku Ujazdowskiego; prezentacje: Leniwi Ogrodnicy, Zielone Obcasy, Strefa Fresh

8 września

  • od godz. 12.00 – eko działalność Qchni Artystycznej; miejsce: dziedziniec Zamku Ujazdowskiego
  • godz. 18.00 – Przywitanie współorganizatorów miejsce: dziedziniec Zamku Ujazdowskiego; witają: Dyrektor Fabio Cavallucci oraz Marta Gessler
  • godz. 18.30 – Qchnia Artystyczna – Marta Gessler: Warsztat Food Recyclingu; miejsce: dziedziniec Zamku Ujazdowskiego
  • Qchnia Artystyczna: Strefa Fresh; miejsce: dziedziniec Zamku Ujazdowskiego
  • godz. 20.00-23.00 – Qchnia Artystyczna: Vegetable Orchestra; miejsce: dziedziniec Zamku Ujazdowskiego

9 września

  • od godz. 12.00 – Piękne Zielononóżki; miejsce: dziedziniec Zamku Ujazdowskiego – wystawa kur i piskląt ozdobnych z hodowli Leona Tarasewicza.
  • godz. 16.00 – Kokoszka smakoszka – występuje: Anna Seniuk; miejsce: dziedziniec Zamku Ujazdowskiego; Eko wiersze dla dzieci (J. Tuwim i J.Brzechwa)
  • godz. 19.00 – Vegetable Orchestra; miejsce: Dziedziniec Zamku Ujazdowskiego; projekcja filmu o wiedeńskim zespole wykonującym muzykę wyłącznie przy użyciu świeżych warzyw i owoców

Ponadto przez cały dzień następujące prezentacje: strefa Fresh , Leniwi Ogrodnicy, Zielone Obcasy oraz degustacje produktów: Wild Grass, Soki Teso.

Zielony Jazdów czyli CSW na trawie - Qchnia artystyczna w Zielonym Jazdowie
21 lipca – 15 września 2012 roku
Park wokół CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie
Ul. Jazdów 2, Warszawa

Dodaj komentarz