• 2012-09-05

II Noc Poezji w Krakowie

7 września w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się II Noc Poezji poświęcona wielokulturowości.

II Noc Poezji, Agnieszka Grochowicz, fot. Magdalena Świtek (źródło: materiały prasowe organizatora)

II Noc Poezji, Agnieszka Grochowicz, fot. Magdalena Świtek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tajemnice portowych zaułków i knajp… Whisky, Burbon i księżyc nad Alabamą…. A w tle marzenie o wyspie szczęśliwości – Youkali… Jedną z atrakcji II Nocy Poezji będą songi Brechta i Weilla w wykonaniu Agnieszki Grochowicz. Ponadto będzie można zobaczyć projekt  pt. Cybernetyczny obraz gwary. Poeci cybernetyczni podczas spotkania zestawią ze sobą fragmenty utworów oraz zdań i form językowych zaczerpniętych z różnych gwar. Wydarzenie będzie miało postać multimedialnej prezentacji. Projekcie wezmą udział: Leszek Oznak, Łukasz Podgórni. W planach również Transpoetica: spotkanie z tłumaczami i poezją, w którym udział wezmą: dr hab. Piotr Bukowski, dr Renata Czekalska, dr Yousef Sh’hadeh i Daria Arsenicz oraz Jakub Kornhauser.

Agnieszka Grochowicz – wokalistka, autorka tekstów piosenek i muzyki. Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków. Wykładowca interpretacji piosenki w Krakowskiej Szkole Artystycznej SPOT. Autorka projektów muzycznych. Śpiewa w językach: polskim, niemieckim, francuskim i angielskim. Laureatka licznych nagród na ogólnopolskich festiwalach piosenki artystycznej.Utwór Kołysanka Niestosowne Sny osiągnęła I miejsce na Alternatywnej Liście przebojów Radia Kraków.

Leszek Onak (ur. 1981) – poeta cybernetyczny, redaktor, promotor i aktywista nowych mediów w literaturze. Absolwent filologii polskiej (specjalizacja edytorstwo) oraz studiów podyplomowych związanych z prawem i z zarządzaniem projektami. Prezes Zarządu Fundacji Liternet, która zajmuje się promocją literatury w internecie. Założyciel i redaktor pisma internetowego, które w 2009 roku otrzymało nagrodę za najlepszy serwis o książce w Polsce. Twórca serwisu społecznościowego dla autorów i czytelników.

II Noc Poezji, Ofiarowanie, fot. Natasza Moszkowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

II Noc Poezji, Ofiarowanie, fot. Natasza Moszkowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Podgórni – poeta cybernetyczny, redaktor. Członek grupy literacko-artystycznej Perfokarta. Autor tomiku noce i pętle oraz współautor interwencyjnego tomu Kryzys. Biuletyn poetycki. Uczestnik wielu polskich festiwali m.in. Manifestacje Poetyckie, Poznań Poetów IV Festiwal Instalacji Lirycznych, Mikrofestiwal, Ha!wangarda, Majowy Buum Poetycki oraz zagranicznych Literatura neni ghetto i Multiplace.

II Noc Poezji
7 września 2012 roku godz. 18.15
Śródmiejski Ośrodek Kultury
ul. Mikołajska 2
Kraków

Dodaj komentarz