• 2012-09-05

Sputnik w Krynicy

Od 4 do 6 września w Krynicy-Zdrój, w ramach zapowiedzi Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską prezentowany będzie film Wiktora Ginzburga Generation P. 

Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Generation P zdobył Nagrodę Publiczności ubiegłorocznego Festiwalu Sputnik nad Polską. Film ukazuje ostatnie dni Związku Radzieckiego, kiedy rynek z zawrotną szybkością zaczęły zalewać zagraniczne marki. Podążając za modą, główny bohater zakłada własną agencję reklamową, której misją jest popularyzacja nowych towarów za pomocą chwytliwych haseł, dostosowanych do sowieckiej mentalności. Tak zaczyna się nowa era – epoka rozpadu przestarzałych ideałów. Młodzież, która wyrosła na sloganach reklamowych, zostaje okrzyknięta pokoleniem Pepsi.

Film ukazuje ostatnie dni Związku Radzieckiego, kiedy rynek z zawrotną szybkością zaczęły zalewać zagraniczne marki. Podążając za modą, główny bohater zakłada własną agencję reklamową, której misją jest popularyzacja nowych towarów za pomocą chwytliwych haseł, dostosowanych do sowieckiej mentalności. Tak zaczyna się nowa era – epoka rozpadu przestarzałych ideałów. Młodzież, która wyrosła na sloganach reklamowych, zostaje okrzyknięta pokoleniem Pepsi.

Projekcja odbędzie się podczas XXII Forum Ekonomicznego. Gościem będzie Dyrektor Festiwalu Małgorzata Szlagowska–Skulska. Wydarzenie zapoczątkuje współpracę kulturalną pomiędzy Festiwalem Sputnik nad Polską a Forum, która będzie kontynuowana i pogłębiana w kolejnych edycjach projektów.

Generation P
Reż. Wiktor Ginzburg
4-6 września 2012 r.
Dom Zdrojowy, Krynica-Zdrój

Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską
15-25 listopada 2012 r.
Warszawa

Dodaj komentarz