Biblioteka ożyje w Trójmieście

15 września w Trójmieście rozpocznie się kolejna edycja Żywej Biblioteki – projektu służącego promocji Praw Człowieka oraz zrozumieniu różnorodności.

Żywa Biblioteka w Trójmieście, logo (źródło: materiały prasowe)

Żywa Biblioteka w Trójmieście, logo (źródło: materiały prasowe)

Żywa Biblioteka jest metodą edukacji nieformalnej służącej do promocji Praw Człowieka oraz szerzenia idei uczenia się życia razem we współczesnym społeczeństwie wykorzystaną w 45 krajach na całym Świecie.

Idea Żywej Biblioteki opiera się na założeniu, iż najlepszą formą na zrozumienie różnorodności jest bezpośrednie spotkanie się z nią dlatego skupia osoby reprezentujące grupy, które narażone są na zjawisko dyskryminacji oraz stereotypizacji. Są to przedstawiciele i przedstawicielki mniejszości narodowych, etnicznych, społecznych, seksualnych,religijnych, zawodowych oraz innych, którzy dzięki swej dostępności dają nam możliwość weryfikacji własnych poglądów dotyczących grup dyskryminowanych lub z różnych przyczyn wykluczanych ze społeczeństwa.

Osoby te stają się Żywymi Książkami, które zgodnie z regulaminem Żywej Biblioteki można wypożyczyć na określony czas w celu odbycia otwartej rozmowy.

W tym roku Żywymi Książkami będą: Rom, Gej, Żyd, Anorektyczka, Kobieta Pastor, Trzeźwiejący alkoholik, Apostata, Osoba ciemnoskóra, Lesbijka, Ateista, Drag Queen, Były Pastor, Wytatuowana matka oraz Weganka.

Żywa Biblioteka – 3. edycja
Od 15 do 16 września 2012 roku
w godz. 12.00-20.00
Trójmiasto

Dodaj komentarz