• 2012-09-01

Święto progresywnego rocka

Od 7 do 8 września potrwa inowrocławski Ino-Rock Festival. Wśród gwiazd Hawkwind, Gazpacho oraz Quidam.

Hawkwind (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hawkwind (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ino-Rock Festival to cykliczna impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury i muzyków z grupy Quidam, przy znaczącym wsparciu (i poparciu) Prezydenta Miasta Inowrocławia. Od 2009 współorganizatorem festiwalu jest Wydawnictwo Rock-Serwis.

Koncerty festiwalowe odbywają się w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego. Do udziału w festiwalu zapraszani są wykonawcy niekoniecznie zbieżni stylistycznie, jednak trafiający swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach.

Obok uznanych gwiazd pojawiają się debiutanci i artyści niszowi. Podczas dotychczasowych czterech edycji festiwalu, publiczność miała okazję podziwiać w akcji zespoły Focus, Riverside, The Pineapple Thief i Quidam (w 2008), Steve Hackett Band, Nosound, Indukti i After (w 2009), Anathema, Ozric Tentacles, Airbag i Votum (w 2010) oraz Brendana Perry, Pain Of Salvation, Wolf People i Lebowski (w 2011).

Tegoroczną edycję rozpocznie koncert zespołu Quidam i zaproszonych gości w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu. Dzień później, już tradycyjnie, w Teatrze Letnim rozpoczną się występy pięciu zespołów: hipiersoniK i Tune z Polski, Soen ze Szwecji, Gazpacho z Norwegii i niekwestionowanej gwiazdy, legendy space rocka – Hawkwind z Wielkiej Brytanii.

Ino-Rock Festival
Od 7 do 8 września 2012 roku
Inowrocław

Dodaj komentarz