• 2012-08-29

Ruszyły zdjęcia do Nimfomanki Larsa von Triera

28 sierpnia ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Larsa von Triera zatytułowanego Nimfomanka.

„Nimfomanka", reż. Lars von Trier (źródło: materiały prasowe)

„Nimfomanka", reż. Lars von Trier (źródło: materiały prasowe)

Zdjęcia potrwają 11 tygodni, a ekipa już teraz zapowiada, że będzie to najbardziej produkcyjnie złożony z dotychczasowych filmów twórcy Antychrysta i MelancholiiNimfomanka ma być epicką opowieścią o kobiecym pożądaniu, z przeciwstawnymi punktami widzenia, moralnymi i niemoralnymi obserwacjami. Fabuła tego filmu ma pomóc w przywoływaniu odważnych i najbardziej szalonych tez, by poprzez nie stworzyć przestrzeń do dyskusji – o filmie, o ludziach, o życiu.

Nimfomanka ma być opowieścią o erotycznym życiu kobiety, od urodzenia do 50. roku życia, przedstawioną z punktu widzenia głównej bohaterki – Joe, która uważa siebie za nimfomankę. Pewnego zimowego wieczoru stary kawaler – Seligman znajduje ją na ulicy półprzytomną i pobitą. Zabiera Joe do mieszkania, gdzie opatruje jej rany i próbuje wyjaśnić co się stało. Kobieta opowiada mu historię swojego życia, bogatego w erotyczne przygody i podboje.

W rolę Joe wcieli się Charlotte Gainsbourg, z którą duński reżyser pracował już m.in. na planie Antychrysta, a Seligmana zagra Stellan Skarsgård znany choćby z Przełamując fale. W pozostałych rolach zobaczymy także Jamie Bella (Billy Elliot), duńską aktorkę Connie Nielsen (Gladiator), Shia LaBeoufa oraz modelkę Stacy Martin.

Chociaż niedawno świat obiegła informacja, że sceny seksu w Nimfomance będą autentyczne, producenci zapewniają, że zrealizowane zostaną z pomocą dublerów i efektów wizualnych. Zgodnie z zapowiedziami powstaną natomiast dwie wersje, jedna ze scenami aktów seksualnych, druga ocenzurowana.

Nimfomanka
reżyseria: Lars von Trier
obsada:  Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Jamie Bella, Connie Nielsen, Shia LaBeoufa, Stacy Martin
Gutek Film

Dodaj komentarz