• 2012-08-27

Royal Russian Ballet w Polsce

Od 29 września do 6 października potrwa w Polsce tournée Royal Russian Ballet.

Royal Russian Ballet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Royal Russian Ballet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na swoim polskim tournèe w 2012 roku Royal Russian Ballet zaprezentuje arcydzieło sztuki baletowej – Jezioro łabędzie Piotra Czajkowskiego.

Ta nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką ponadczasowa historia miłosna – z muzyką o wpadającej w ucho melodyce, rozlewnej kantylenie, podkreślającej baśniowy klimat akcji – cieszy się ogromnym i wciąż nieprzemijającym powodzeniem wśród wielu pokoleń widzów.

Oryginalne kreacje zespołu, oparte na klasycznych tradycjach słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, przysparzają mu ogromną ilość entuzjastów, zaś wirtuozeria tancerzy porywających młodzieńczą pasją, techniką, lekkością i precyzją wykonawczą – zachwyca widzów wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Royal Russian Ballet – to powstały w Charkowie w 2007 roku zespół, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, który szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Michaił Bezzubikow – solista Baletu Balszoj, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Permie i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji. Managerem zespołu jest Anatolij Kazatski, tancerz i choreogram, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Serge Life 2002.

Royal Russian Ballet
Od 29 września do 6 października 2012 roku
Lublin, Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Radomsko, Bołesławiec, Rybnik, Nowa Huta, Krosno

Dodaj komentarz