• 2012-08-24

Sierpniowe Drugie Życie Książki

26 sierpnia o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie odbędzie się sierpniowa edycja akcji Drugie Życie Książki.

Logo akcji „Drugie Życie Książki” (źródło: materiały prasowe)

Logo akcji „Drugie Życie Książki” (źródło: materiały prasowe)

W ramach Drugiego Życia Książki w niedzielę 26 sierpnia organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą wymienić się książkami idealnymi na ostatnie dni lata. Tradycyjnie, nie zabraknie także książek obcojęzycznych i wydawnictw dla dzieci, a w tym miesiącu wyjątkowo, także podręczników. Jeśli dopisze pogoda spotykanie odbędzie się na placu przed Pawilonem Wyspiańskiego.

Zasady udziału w wymianie są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Książki muszą być w dobrym stanie. Osoby, które przyniosą wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będą mogły wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. Jeden podręcznik można wymienić tylko na inny podręcznik, natomiast trzy podręczniki – na dowolną książkę dostępną na wymianie. Książki i podręczniki, które nie znajdą nowego właściciela trafią do zbiorów Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie, a za jej pośrednictwem do szkół polskich na wschodzie.

Drugie życie książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizowana co miesiąc, od lutego 2012 roku. Zorganizowano także dwie edycje specjalne: podczas Targów Książki dla Dzieci oraz podczas konwentu miłośników fantastyki Krakon. W dotychczasowych ośmiu edycjach wzięło udział blisko dwa tysiące osób, a nowych właścicieli znalazło ponad trzy tysiące książek. Kilkaset tomów trafiło także do zaprzyjaźnionych bibliotek.

Sierpniowa edycja akcji Drugie Życie Książki
26 sierpnia 2012 roku o godz. 15.00
Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2
Kraków

Dodaj komentarz