• 2012-08-22

Frittata na Letniej Scenie

26 sierpnia na dziedzińcu Radia Kraków wystąpi zespół Frittata, który wykonuje mieszankę jazzu, muzyki bałkańskiej, klubowej i klasyki.

Frittata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Frittata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Frittata to zespół, który od początków swej działalności w 2006 roku sukcesywnie wyrabia sobie markę i poprzez swoją oryginalność, muzyczny eklektyzm, poszukiwanie nowych brzmień i bezkompromisowość muzycznej wizji gromadzi coraz większe grono fanów. Wszystkie utwory Frittaty są autorskie – jedyny pożyczony to Rosemary`s Baby Komedy, ale w nowej, ujmującej aranżacji. Jednym z atrybutów Frittaty jest instrumentarium – używanie Warr Guitar jest rzadkością na skalę europejską, a umiejętne połączenie brzmień dwóch basistów oraz współbrzmienie trąbki z akordeonem stało się jej wizytówką.

Zespół współtworzą muzycy z bogatym doświadczeniem koncertowym i studyjnym. Frittata opracowała i zagrała szereg koncertów z muzyką filmową, a także tworzyła na żywo muzykę do filmu niemego. Przez swą różnorodność przyciąga do siebie wymagających słuchaczy wielu gatunków muzycznych. W czerwcu 2012 r. zespół wziął udział w prestiżowym przedsięwzięciu artystycznym – koncercie poświęconym piosenkom Jana Kaczmarka. Roman Ślazyk opracował zupełnie nowe aranżacje do utworów Kaczmarka, Frittata zagrała je wspólnie z kwartetem smyczkowym Kapitol, a zaśpiewali Artur Andrus, Andrzej Grabowski, Marek Piekarczyk, Paulina Bisztyga i Joanna Gonschorek.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Przemysław Sokół – trąbka, flugelhorn
  • Bogusław Zięba – akordeon
  • Roman Ślazyk – kontrabas
  • Krzysztof Wyrwa – bas, warr guitar
  • Grzegorz Bauer – bębny

Frittata
26 sierpnia 2012 roku, godz. 18.00
Dziedziniec Radia Kraków
Kraków

Dodaj komentarz