• 2012-08-16

Sztuka jaką lubię we Frankfurcie

16 sierpnia w Museum Junge Kunst we Frankfurcie odbędzie się wernisaż wystawy Ryszarda Woźniaka pt. Sztuka jaką lubię. Ekspozycję zorganizowała Galeria Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.

Ryszard Woźniak, Sztuka jaką lubię, Museum Junge Kunst Frankfurt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ryszard Woźniak, Sztuka jaką lubię, Museum Junge Kunst Frankfurt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malarstwo Ryszarda Woźniaka to bezustanne poszukiwanie, w którym uważnie patrzy na otaczający go świat. Nie zgadza się na oszustwo i pozory oraz demaskuje to, co starannie ukryte. Często pisze o swojej sztuce, podsumowując i dając  możliwość wejścia w świat jego inspiracji i i poglądów:

Tworzenie obrazów jest dla mnie zawsze wymagającą determinacji próbą osobistej wolności i odpowiedzialności. Obraz malarski, będąc przedmiotem posiada zarazem możliwość przekraczania swej fizycznej substancji. Jako wynik napięcia między swobodą i kontrolą procesu tworzenia może być, jak sądzę, realnym źródłem wolności i władzy, i na tym zasadza się jego społeczna wartość i atrakcyjność.

Ryszard Woźniak (ur. 1956) jest jednym z najważniejszych polskich malarzy ostatniego 30-lecia. Był członkiem legendarnej GRUPPY, po jej rozwiązaniu kontynuował karierę indywidualną. Prowadzi pracownię malarstwa w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie jest profesorem.

Sztuka jaką lubię
Ryszard Woźniak
Wernisaż: 16 sierpnia 2012 roku godz.18.00
Wystawa czynna od 16 sierpnia do 21 października 2012 roku
Museum Junge Kunst
Bischofstraße 11
Frankfurt

Dodaj komentarz