• 2012-08-16

Rockowe granie w Wiśle

18 sierpnia w Wiśle odbędzie się Fest Rockowy. Zagrają m.in. Neony i Hurt.

Plakat wydarzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wydarzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie to pierwsza edycja Wiślańskiego Festu Rocka. Gwiazdami imprezy będą formacje Hurt oraz Neony, zagrają także grupy Dust Blow, Markolm Band oraz BrokenReed. Po koncertach w Amfiteatrze zaplanowano Rockowe Afterparty w klubie Sofa w Wiśle.

Gwiazdą imprezy będzie Maciek Kurowicki z grupą Hurt. Najnowsza płyta zespołu to Wakacje i prezenty (2009), singlem promującym album była piosenka Mechaniczne schody jadą w górę. Gościnnie na płycie zaśpiewali: Kuba Kawalec (happysad) , Czesław Śpiewa, Sidney Polak. Za produkcję albumu odpowiadali znani z wcześniejszych płyt Hurtu Marcin Bors i Agim Dzeljilji. Podczas występu Hurtu w Wiśle nie zabraknie z pewnością także piosenek z wcześniejszych płyt zespołu, w tym takich przebojów jak Załoga G, Na Skos czy Stare Numery. W styczniu 2012 Hurt rozpoczął pracę nad nowym albumem zatem podczas koncertu można spodziewać się także premierowych utworów.

Neony to zespół uważany za jeden z najważniejszych polskich bandów indie-rockowych. Laureaci Konkursu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych (Jarocin 2010) swój debiutancki album wydali na początku 2011. Krążek Niewolnicy Weekendu wyprodukowany został przez jednego z najwybitniejszych polskich producentów muzycznych – Marcina Borsa, który pracował także przy nagraniach choćby Maryli Rodowiczi, Myslovitz, Heya, Nosowskiej czy Much. Debiut Neonów zebrał bardzo dobre recenzje i zapewnił formacji wiele koncertowych propozycji, muzycy wystąpili między innymi na dużej imprezie rockowej w Poznaniu (Rock In Arena) oraz kilku letnich festiwalach w Polsce.

DustBlow to istniejąca już ponad 10 lat formacja z Wrocławia. Wśród swoich inspiracji wymieniają klasyczne kapele grungowe, punk rockowe, ale także grupy Pixies czy The Beatles.

Markolm Band będą na Fest Rocku akcentem lokalnym. Największym sukcesem pochodzącej z Wisły formacji jest obecność ich piosenki na płycie Minimax.pl skompilowanej przez legendarnego Piotra Kaczkowskiego. Ich brzmienie jest inspirowane rokiem lat 70-tych.

BrokenReed to kolejny pochodzący z Wisły zespół który zaprezentuje się na imprezie w Amfiteatrze. Dotąd wystąpili u boku takich kapel jak 2Tm2;3, Maleo Reggae Rockers, Hej, Habakuk, Vavamuffin czy No Longer Music z Nowej Zelandii.

Wiślański Fest Rocka
18 sierpnia 2012 roku, godz. 16.00
Amfiteatr
Wisła

Dodaj komentarz